Dlaczego trening funkcjonalny jest tak ważny?

Trening z trenerem personalnym jest bardzo dobrym pomysłem nie tylko na zmotywowanie ale także na osiągnięcie lepszych efektów. Trener będzie wiedział jak dobrać cykl treningu do Twoich indywidualnych potrzeb.

Każdy organizm jest inny, jak również każdy chce osiągnąć inne efekty treningu. Jedni chcą schudnąć i wyżebrać swoją sylwetkę, natomiast inni chcą nabrać masy i budować mięśnie. W każdym z tych przypadków należy zadbać o właściwą dietę. Konieczne jest, aby Twój trener śledził twoje postępy. Może to być za pomocą tabletu lub zeszytu. Nie ważna jest forma ważne jest aby notować trening, ilości powtórzeń i wszystkie inne parametry. Początkowo warto trzymać się ustalonego programu ćwiczeń, jednak z czasem program może ulegać zmianom, co może wynikać z postępów osoby ćwiczącej. Z pewnością ważną rolą trenera będzie właściwa motywacja, zarówno podczas ćwiczeń jak również poza siłownią. Rolą trenera z pewnością będzie wspomożenie psychiczne, a także podpowiedzi jak podchodzić do ćwiczeń oraz diety. Dlatego tak istotny będzie dla nas trening Indywidualny Warszawa jest miejscem, w którym będziemy mogli znaleźć wielu profesjonalnych trenerów, którzy poprowadzą właściwie nasz trening. Jedną z najważniejszych zalet treningu osobistego jest motywacja, jaką zapewnia trener.

Dotyczy to zarówno na podłodze treningowej, jak i poza nią. Trener wie kiedy należy motywować do większego wysiłku i przykładowo dokończenia zestawu ćwiczeń. Rolą trenera będzie także wpojenie terminowości i obowiązkowości treningu. Być może najważniejszą ze wszystkich korzyści treningu osobistego jest bezpieczeństwo. Osobiści trenerzy przechodzą intensywne szkolenia w zakresie ćwiczeń i wiedzą, jak to zrobić bezpiecznie. Chodzi o to aby nie przetrenować się, trening musi być rozłożony w taki sposób aby całkowicie nie wyczerpał ćwiczącego. Musimy mieć siłę na treningi w kolejnych zaplanowanych dniach, chodzi przykładowo aby nie nabawić się zakwasów albo kontuzji. Dlatego też trener musi odpowiednio dobrać nam obciążenia w czasie treningu.

You may also like...