Firma w Wielkiej Brytanii

Zainteresowanie Polaków Wielką Brytanią nie maleje, dlatego wiele osób zastanawia się nad wyjazdem. Można pracować tam u kogoś, ale można również założyć własną firmę.

Wszystko zależne będzie od naszych możliwości finansowych, ale również od odwagi. Nie każdy, kto przyjedzie od razu zakłada firmę, bo chce obyć się z rynkiem. Chce zobaczyć jak to wszystko wygląda i dopiero wtedy przechodzi na swoje. Najczęściej tak się dzieje w firmach remontowych i budowlanych. Pracujemy u kogoś, a jeśli widzimy, że to nie jest takie trudne i że można zdobyć klientów to wtedy zaczynamy zastanawiać się nad prowadzeniem własnej firmy. Skoro można na tym zyskać to na pewno takie ryzyko warto będzie podjąć.

Samo założenie firmy zwłaszcza jednoosobowej w UK nie jest wcale takie trudne jak w Polsce. Mamy o wiele mniej formalności, ale co ważne możemy również wypróbować się w nowej roli nie opłacać od razu składek czy podatków. W Polsce takiej możliwości nie ma, bo jeśli tylko chcemy zacząć coś sprzedawać albo oferować jakieś usługi to w pierwszej kolejności musimy wszystko zarejestrować i później opłacać. Nie ma znaczenia czy zarabiamy czy nie to to, co się państwu należy ma wpłynąć na czas.

Kto nam pomoże w założeniu firmy?

Można wszystkie formalności pozałatwiać samodzielnie, ale nie zawsze wiemy, od czego zacząć. W takiej sytuacji przyda nam się polski księgowy w UK, który się tym wszystkim zajmie. Zgłaszamy się do firmy, przygotowujemy dokumenty i można zaczynać załatwiać wszystkie potrzebne formalności. Oznacza to, że w krótkim czasie wszystko będzie gotowe, a my już legalnie będziemy mogli pracować na terenie UK. Na pewno na tym nam zależy, dlatego trzeba się cieszyć, że z takiej okazji można będzie skorzystać.

Jeśli szukamy profesjonalnej pomocy to znajdziemy ją na stronie ksiegowy w Londynie. Warto skontaktować się z firmą i powiedzieć, o jaki rodzaj prowadzenia własnej działalności nam chodzi, a oni będą wiedzieć jak to wszystko pozałatwiać i nam pomóc. To nam się będzie opłacało.

You may also like...