Jak przyspieszyć import lub eksport towarów?

Firmy, które zajmują się sprowadzaniem czy też eksportowaniem towarów za granicę, często poszukują zewnętrznych firm, które pomogą w obsłudze celnej.

Dzięki temu możemy znacznie przyspieszyć proces związany z eksportem lub też importem towarów. Skorzystanie z usług specjalistów to także pewność, iż wszystkie formalności związane z podatkami zostaną przeprowadzone prawidłowo. W przypadku eksportu powinniśmy pamiętać także, aby towar posiadał odpowiednią dokumentację związaną z jego pochodzeniem, możliwością wprowadzenia do handlu na terenie Unii Europejskiej.

Jak przyspieszyć import lub eksport towarów?

Obsługa celna i logistyka międzynarodowa

Firmy mogą ustanowić swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował je przed organami celnymi, z czego często korzysta wiele firmy eksportowych. Agencja celna może załatwić wiele czynności, które mogą być problematyczne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z eksportem. Warto pamiętać o obowiązujących przepisach, które mogą być różne w przypadku kiedy będziemy importowane towary spoza Unii Europejskiej, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej zmieniły się przepisy, zasady sprowadzania oraz eksportu towarów, o czym należy pamiętać. Firmy zajmujące się w imieniu klienta odprawą celną mogą także towar przewieźć, zadbać o stronę logistyczną.

Usługi mogą dotyczyć przykładowo odbioru towarów w porcie, mogą być to przykładowo palety z towarem, które należy odliczyć, przedstawić w urzędzie celnym wszystkie dokumenty związane z transportem. Następnie można zadbać o transport, przewiezienie przykładowo do magazynu firmy. Jeżeli zajmujemy się eksportem towarów na dłuższych trasach, niekiedy konieczne może być wynajęcie magazynu za granicą, z pewnością agencja celna może wykonać tego typu usługę, dzięki czemu przewóz towaru do wielu różnych krajów będzie przebiegał szybko i sprawnie.

Obecnie obsługa celna i logistyka międzynarodowa to usługi poszukiwane przez wiele firm. Możliwości jakie daje internet powodują, iż coraz częściej firmy polskie współpracują z odbiorcami zagranicznymi, często także decydują się na import towarów z zagranicy. Agencja celna, która posiada duże doświadczenie w imporcie i eksporcie, z pewnością może załatwić wiele spraw związanych z dokumentacją dużo szybciej, dzięki czemu towar szybciej do nas dotrze, a w przypadku eksportu szybciej dojedzie do klienta.

You may also like...