Jaki rodzaj kurtki najlepiej sprawdzi się zimą

Nowoczesne kurtki zimowe z syntetycznym wypełnieniem mogą lekkością i stopniem izolacji przed zimnem dorównywać kurtkom z wypełnieniem z puchu kaczego czy gęsiego.

Ten rodzaj izolacji zamiast płaskiego arkusza wykorzystuje syntetyczny materiał ułożony w klastrach, aby naśladować prawdziwą izolację puchową, z podobną wydajnością ogrzewania. Taka nowa technologia zapewnia najlepszy stosunek ciepła do wagi ze wszystkich kurtek zimowych, puchowych lub syntetycznych. Takie kurtki są popularnym wyborem nie tylko do użytkowania i noszenia na co dzień w mieście, ale również do uprawiania turystyki pieszej, jazdy na nartach i podróży. Dodatkową przewagą zimowych kurtek syntetycznych nad puchowymi jest to, że są wodoodporne i zapewniają odpowiednią ochronę przed wilgocią i opadami deszczu czy śniegu. Największą zaletą syntetycznego wypełnienia puchowego jest to, że zachowuje on swoją zdolność izolowania, gdy jest mokry. W przypadku kurtki puchowej, długotrwała ekspozycja na deszcz lub śnieg doprowadzi w końcu do przemoczenia piór, powodując, że stracą one swój potencjał do wytwarzania ciepła. Mokra kurtka puchowa jest ciężka, nie ogrzewa i wysycha znacznie dłużej niż kurtka syntetyczna. Syntetyczna izolacja jest odporna na wilgoć i wodę zamiast tego znajduje się pomiędzy włóknami, dzięki czemu zachowują swój kształt, nadal izolują przed zimnem i szybciej schną. Jaki rodzaj kurtki najlepiej sprawdzi się zimą

Stopień, w jakim syntetyczna izolacja jest odporna na wodę, różni się w zależności od rodzaju, ale wszystkie tworzywa sztuczne odpychają wilgoć znacznie lepiej niż puch.

Wszystko dzięki zastosowaniu impregnatu do izolowaniu powierzchni kurtek przed wilgocią. Pomaga to wodzie spływać z powierzchni zamiast zbierać się i ostatecznie przesiąkać do wnętrza kurtki. Dobrej jakości kurtki damskie na jesień oraz zimę możesz kupić online w tym sklepie https://fasoni.pl. Dodatkowo kurtki syntetyczne mogą być obecnie równie lekkie jak kurtki puchowe. Kurtki syntetyczne izolują znacznie lepiej przed zimnem niż puch w mokrych warunkach, ale przy dłuższej ekspozycji na deszcz czy śnieg i tak warto rozważyć osłonę przeciwdeszczową w postaci parasola.

You may also like...