Mówiąc Zakopane – wyobrażasz sobie Krupówki czy Wielką Krokiew?

Chyba każdy kto kiedykolwiek rozmawiał o Zakopanem wspomniał również o Krupówkach.

Zabawnym jest to, że kierowcom, Zakopane kojarzy się jedynie z tak zwaną Zakopianką, które praktycznie zawsze jest zakorkowana, jednak pomińmy temat narzekania na korki, ponieważ tylko kierowcy-amatorzy mogą o tym mówić. Prawdziwy kierowca, nigdy nie narzeka na korki, akceptuje ten dyskomfort i pochyla głowę w dół, zamiast przesiąść się na komunikację miejską. Dzięki takiemu działaniu przyczyniłby się do znacznego rozładowania ruchu samochodowego. Jednak nie o tym tutaj rozmawiamy. Wróćmy do bardzo popularnych miejsce w Zakopanem, które najczęściej są wymieniane podczas najróżniejszych rozmów.

Mówiąc Zakopane – wyobrażasz sobie Krupówki czy Wielką Krokiew?

Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych jest między innymi reprezentacyjna ulica w Zakopanym, jest to ulica Krupówki.

Jednak czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek zastanawiał się nad tym, skąd w ogóle wzięła się obecna nazwa Krupówki? Jak mówią historyczne źródła, nazwa pochodzi od niedaleko położonej polany, która należała niegdyś do rodziny Krupowskich. Swego czasu, owa droga łączyła Nawsie oraz Kuźnice, potocznie w niegdysiejszych czasach nazywana była drogą z Kuźnic. Nazwę Krupówki po raz pierwszy użyto około 1880 roku. Na ulicy Krupówki znajdziemy między innymi jedne z najbardziej luksusowych hoteli, Muzeum Tatrzańskie, czy chociażby Dworzec Tatrzański. Innym bardzo znanym obiektem w okolicach Zakopanego jest Wielka Krokiew, gdzie praktycznie co roku, w styczniu odbywa się konkurs skoków narciarskich należący do grupy Pucharu Świata. To tam niejednokrotnie wielu z nas kibicowała w starciu naszych polskich reprezentantów w skokach narciarskich jak chociażby Adamowi Małyszowi czy Kamilowi Stochowi. Jednak co jeśli nie mieszkamy w tej okolicy, a chcielibyśmy zwiedzieć ten przepiękne tereny lub kibicować naszym skoczom? apartamenty Zakopane są jednymi z najczęściej wyszukiwanych w popularnych serwisach umożliwiających nam rezerwację noclegu. Dlatego też warto odpowiednia wcześniej zadbać o zapewnienie sobie lokum.

You may also like...