Na co zwracamy uwagę kupując panele podłogowe?

Jeżeli rozważamy zakup paneli podłogowych, warto zwrócić uwagę na właściwości paneli.

Z pewnością będziemy chcieli, aby były one wytrzymałe, odporne na ścieranie, wodoodporne, które posłużą nam przez wiele lat.

Na co zwracamy uwagę kupując panele podłogowe?

Wodoodporne panele podłogowe Quick Step Exquisa

Nowoczesne panele możemy montować obecnie w każdym pomieszczeniu, także w kuchni czy też w łazience, możemy wybrać modele winylowe, które będą odporne na działanie wody. Oczywiście wszystkie panele powinny posiadać odpowiednie właściwości akustyczne, powinny one nieco izolować podłogę, będzie to istotne zwłaszcza jeżeli mieszkamy w bloku. Naturalnie panele powinny być także antypoślizgowe, zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli zamontować je w łazience czy też w naszej kuchni. Podobnie w przedpokoju, kiedy wniesiemy błoto czy też śnieg, panele mogłyby stać się śliskie. Dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenie pudełka, jakie właściwości posiada konkretny model paneli.

Warte uwagi są panele podłogowe Quick Step, które charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, możemy znaleźć panele w różnej kolorystyce, imitujące przykładowo deskę drewnianą. Są to panele wodoodporne, które możemy z powodzeniem zastosować w łazience, nie nasiąkają, do tego mogą zostać zachlapane w kuchni czy też łazience bez obawy o ich uszkodzenie. Oczywiście możemy zastosować je także w innych pomieszczeniach, są to panele wykonane z PVC, które się nie odkształcają, doskonale zatrzymują ciepło. Zatem jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych paneli, które nie zawsze zapewniają odpowiednią izolację cieplną naszej podłogi.

Bardzo ciekawe wzory oferują panele podłogowe quick-step-exquisa, mogą być to panele imitujące kamień, w kolorystyce ciemnej, przykładowo czarnego łupku czy też jaśniejsze, które mogą imitować także ceramikę. Z pewnością jest to bardzo ciekawe rozwiązanie przykładowo do łazienki czy też do kuchni, gdzie chcemy stworzyć podłogę dopasowaną do płytek ceramicznych imitujących kamień naturalny.

You may also like...