Podział moskitier ze względu na miejsce użytkowania

W różnego typu domach, mieszkaniach oraz pozostałych budowlach i lokalach można zauważyć wzrost popularności specjalnych komponentów, do grona których zaliczane są moskitiery.

Takie elementy są niezwykle funkcjonalne. Charakteryzują się wysokim stopniem trwałości oraz pozwalają na przedostawanie się światła i świeżego powietrza do pomieszczeń bez jednoczesnego przepuszczania komarów, much oraz innych owadów. To właśnie dlatego elementy tego rodzaju są często użytkowane w sezonie wiosennym oraz letnim. W Polsce dostępne są różne rodzaje moskitier, które są godne zainteresowania.

Podział moskitier ze względu na miejsce użytkowania

Najważniejsze rodzaje moskitier

Jednym z najsłynniejszych typów osłon są rzecz jasna klasyczne moskitiery okienne. Nadają się one do użytkowania i montażu w standardowych systemach okiennych w sypialniach, kuchniach, pokojach dziecięcych, dziennych, itp. Dzięki umieszczaniu siatek w solidnych drewnianych ramach można sprawić, że moskitiery nie przepuszczają owadów, ale przepuszczają świało i świeże powietrze. Dodatkowo moskitiery okienne są przydatne w mieszkaniach znajdujących się na wyższych piętrach. W takich miejscach zapewniają dodatkową ochronę przed wypadnięciem kotów albo psów z okna.

Do grona praktycznych i interesujących produktów można również zaliczyć moskitiery w wersji drzwiowej oraz przesuwnej. Są to komponenty montowane w przejściach na tarasy albo balkony. Są one otwierane podobnie jak zwykłe drzwi, ale mogą też mieć wygodniejszą formę przesuwną stosowaną przede wszystkim przez użytkowników, którym zależy na zaoszczędzeniu miejsca. Oczywiście podobnie jak komponenty okienne, moskitiery drzwiowe i przesuwne są bardzo estetyczne, trwałe, nie blokują światła ani powietrza oraz zapewniają ochronę przed natrętnymi owadami.

W sieci, pod hasłem moskitiery ramkowe poznań można odszukać specjalne moskitiery, które nadają się do montażu na oknach dachowcyh (pochylnie), a także moskitiery plisowane, które można szybko i łatwo rozkładać oraz składać przy użyciu specjalnej prowadnicy. W każdym przypadku, prowadnice należy wybierać kierując się wysoką jakością materiałów. Gwarantują one atrakcyjny wygląd, wysoką trwałość i wieloletnie bezproblemowe użytkowanie.

You may also like...