Rozliczenie podatkowe samozatrudnionych

Zakładając firmę w UK trzeba postępować zgodnie z obowiązującym tam prawem podatkowym. To oznacza, że trzeba wiedzieć, jakie robić rozliczenia i gdzie dokładnie je wysyłać. Nie jest to wszystko tak trudne jak w Polsce, ale trzeba się trzymać terminów.

W przeciwnym razie może nas czekać kara, a tego każda osoba prowadząca własną firmę za wszelką cenę stara się uniknąć. Tylko wtedy będziemy zadowoleni, jeśli wszystko jest w porządku. Musimy pamiętać o składaniu corocznych deklaracji podatkowych na potrzeby podatku dochodowego. Można to zrobić w formie papierowej, ale jeśli nie mamy na to czasu to można będzie się rozliczać elektronicznie. Jeśli nie zdążymy na czas to mamy karę i jeszcze będą nam naliczane odsetki karne. Prawo obowiązuje nawet wtedy, kiedy nie mieliśmy dochodów, bo za krótko prowadzimy naszą firmę. Deklaracja złożona musi być.

Rozliczenie z podatku dochodowego
Każda samozatrudniona osoba na ternie UK musi rozliczyć się z urzędem skarbowym na podstawie oszacowania swoich zysków, które wpłynęły z prowadzonej działalności. Można ten zysk łatwo wyliczyć, ponieważ od dochodów odliczamy poniesiony koszty. Konieczne będzie prowadzenie własnej księgowości, ale co z tym zrobić, jeśli nie za bardzo będziemy się w tym temacie orientować? Rozwiązaniem naszych problemów będzie skorzystanie z pomocy polskiego księgowego w UK.

Firma wyśle nam kompetentnego człowieka, który zna się na swojej pracy i który chętnie nam pomoże. Dobrze, że taką pomoc można uzyskać i to nie kosztuje dużo pieniędzy. Wystarczy skontaktować się z firmą i powiedzieć, na czym nam konkretnie zależy. Oni są profesjonalistami, którzy dostosowują się z ofertą do każdego klienta. Ofertę takiej firmy, która spełni nasze oczekiwania znajdziemy na stronie biuro księgowe Londyn. Trzeba do nich napisać, albo zadzwonić i wtedy wszystkiego się dowiemy. Będziemy wiedzieć, kiedy mają dla nas czas i kiedy wezmą się na pracę. Im wcześniej tym lepiej dla nas, bo będziemy mogli swobodniej prowadzić własną firmę.

You may also like...