Wskazówki dotyczące rzucenia palenia, które są sprawdzone, aby w końcu rzucić palenie

Niektórzy mogą sądzić, że rzucenie palenia to tylko kwestia pozbycia się wszystkich wyrobów tytoniowych i wywierania silnej woli, gdy pojawi się głód.

Chociaż robienie tego zdecydowanie pomaga, nie musi być takie trudne. Wiele technik może pomóc w rzuceniu palenia.Kiedy palisz, czasami masz obsesję na punkcie uczucia posiadania czegoś w ustach. Można to zastąpić mniej niebezpiecznym nawykiem, takim jak żucie gumy lub jedzenie słodyczy. Za każdym razem, gdy masz ochotę na palenie, po prostu wypij kawałek twardego cukierka lub przeżuj gumę.Nie próbuj rzucić palenia bez pomocy i wsparcia innych. Poinformuj rodzinę i przyjaciół, że zdecydowałeś się rzucić palenie, aby mogli Cię wesprzeć w tym procesie. Możesz być również zainteresowany dołączeniem do grupy wsparcia. Po prostu rozmawiając z innymi, przechodząc przez to, czym jesteś, pomoże ci rzucić palenie.Jeśli osiągniesz kamień milowy podczas rzucania palenia, pogratuluj sobie lub nagrodź się za swoje osiągnięcia. Na przykład zafunduj sobie film po tygodniu niepalenia. Gdy miniesz ten miesięczny kamień milowy, spędź fantazyjny wieczór w swojej ulubionej restauracji. Kontynuuj tworzenie nagród, nad którymi możesz pracować, aż zapomnisz o paleniu i będziesz gotowy, aby całkowicie go pominąć.Unikaj sytuacji, w których prawdopodobnie palisz. Na przykład, jeśli w często odwiedzanym barze można palić, warto pomyśleć o pójściu do innego baru. Unikając tego rodzaju sytuacji, w pierwszej kolejności będziesz mniej skłonny do brania papierosa.Kiedy zdecydujesz się rzucić palenie papierosów, wyrzuć wszystkie swoje popielniczki, zapalniczki, puste paczki i inne przybory do palenia. Trzymanie tych przedmiotów w pobliżu może być wyzwalane w słabszych momentach, a usunięcie ich z otoczenia ułatwi ci myślenie o sobie jako o niepalącym.Pomóż sobie rzucić palenie, pozwalając sobie palić tylko określoną ilość papierosów dziennie. Możesz to zrobić, decydując dzień wcześniej, ile będziesz mieć następnego dnia. Dzięki temu nie będziesz codziennie przekraczać ustalonej ilości i ograniczysz palenie.Nie próbuj wyznaczać dnia na rzucenie palenia. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Zamiast próbować planować, zrezygnuj już dziś.

Takie planowanie prawie nigdy nie działa i prowadzi do rozczarowania. Zacznij od razu rzucać, zamiast próbować tworzyć wyimaginowaną oś czasu dla siebie. Podejmij działanie, a dotrzesz tam, gdzie chcesz.Jeśli szukasz szybkiego poderwania jak papieros, spróbuj zamiast tego wypić szklankę soku. Pomoże ci to zmniejszyć ilość wypalanych codziennie papierosów i da ci coś zdrowego do zastąpienia palenia.Bądź otwarty na temat zamiaru rzucenia palenia. Niech Twoi znajomi, rodzina i współpracownicy wiedzą, że zamierzasz to zrobić i kiedy jest Twoja randka. Obecni palacze prawdopodobnie będą na tyle rozważni, aby w tym czasie rzucić palenie w Twoim otoczeniu. Dowiesz się również, kto wspiera, a kto jest krytyczny wobec Twojego nawyku. Znalezienie wsparcia i źródeł zachęty może sprawić, że przyszła próba rzucenia palenia zakończy się sukcesem, jeśli to nie ta.Ucz się i używaj pozytywnych mantr. Powiedz sobie, że jesteś silny i potężny i możesz rzucić palenie. Daj sobie znać, że wierzysz w siebie i wiesz, że odniesiesz sukces. Kiedy tworzysz pozytywne mantry, takie jak te, część swojego życia, nastąpi sukces. Dotyczy to zarówno rzucenia palenia, jak i każdego innego aspektu twojego życia.Powyższa rada powinna dać Ci lepszy obraz dostępnych opcji. Nierealistyczne jest założenie, że już nigdy nie będziesz chciał palić; jednak wskazówki, których się tutaj nauczyłeś, mogą pomóc w łatwiejszym rzuceniu palenia.

You may also like...