Wszystko o alimentach

Jeśli chcemy się ubiegać o alimenty to konieczne będzie złożenie pozwu. Trzeba wiedzieć jak napisać taki pozew i jak go uzasadnić. Sami nie wiemy jak się tym zająć, dlatego bez problemu może nam pomóc adwokat rodzinny.

To osoba kompetentna, która często pisze pozwy o alimenty. Zna się na tym i jest chętna żeby nam pomóc. Złożenie pozwu to jedno, a wygranie całej sprawy to drugie. Pamiętajmy, że jeśli pozywamy jedną stronę to ta strona ma możliwość obrony, a zatem może korzystać z adwokata. Ten, kto ma lepszego adwokata ten może zwyciężyć. Oczywiście bardzo ważne są również argumenty, jakich się używa w sądzie. Większość spraw jest rozpatrywana na pierwszym posiedzeniu. Sąd dobrze wie, komu przyznać alimenty na dzieci, a komu nie. Sędziowie orzekają bardzo często w takich sprawach, dlatego z biegiem lat mają tutaj naprawdę bardzo duże doświadczenie. Jeśli pozywamy kogoś, kto nie chce płacić na dziecko to na pewno taki sędzia będzie robił wszystko żeby nam pomóc. Alimenty na dziecko

 

Wysokość takich alimentów zależna będzie od tego ile osoba pozwana będzie zarabiała. Może to być kilkaset złotych, ale może to być kilkadziesiąt tysięcy. Jeśli druga strona zarabia sto tysięcy złotych na miesiąc to wtedy płaci bardzo duże alimenty. Dziecko to odpowiedzialność i trzeba o tym pamiętać. Jeśli wiążemy się z kimś, kto w żaden sposób nam nie pasował i mamy jeszcze dziecko to trzeba się liczyć z konsekwencjami, jakie będą po rozwodzie. Rozwodu może nie być, ale jeśli ktoś jest na liście rodziców dziecka to jest zobowiązany łożyć na jego utrzymanie. To powinno być oczywiste i nie powinien się tym zajmować sąd, ale wielu rodziców stara się jak może żeby wywalczyć jak najniższe alimenty. Nikt nie musi wtedy o dziecku. Informacje na temat alimentów można będzie znaleźć na stronie http://kancelariamistewicz.com.pl/alimenty//a> Warto się o tym dowiedzieć tak dużo jak to tylko jest możliwe. Wiedza na pewno nam się przyda. Może pomożemy też naszej rodzinie albo znajomym? Nigdy nie wiemy, kiedy nam się to przyda.

You may also like...