Jak budować szczupłą masę mięśniową poprzez trening i dietę?

Czego chcesz od życia? Chcesz żyć długo, być szczęśliwym i cieszyć się wspaniałym zdrowiem? Wszystko zaczyna się od dbania o swoje ciało, a pierwszymi krokami do osiągnięcia wszystkich Twoich celów jest budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej.

Przeczytaj kilka prostych pomysłów, które pomogą Ci to zrobić.Skoncentruj się na ćwiczeniu największych grup mięśniowych. Skoncentrowanie wysiłków na dużych grupach mięśniowych, takich jak plecy, klatka piersiowa i nogi, pomoże Ci szybciej budować mięśnie. Ćwiczenia takie jak przysiady, podciąganie, wyciskanie na ławce i pompki są do tego idealne. Tego rodzaju ćwiczenia są na ogół bardziej intensywne i pomagają zwiększyć syntezę białek.Wielu trenerów radzi, aby co kilka miesięcy zmienić swój plan treningowy. Należy jednak pamiętać, że nie jest to konieczne. Jeśli rutyna, której używasz, daje doskonałe rezultaty, powinieneś się jej trzymać! Zmień swoją rutynę tylko wtedy, gdy nie przynosi ona pożądanych rezultatów lub jeśli czujesz, że odniosłeś z tego większość korzyści.Przy próbie budowania masy mięśniowej ważne jest, aby spożywać odpowiednie pokarmy. Jeśli twoje wysiłki, aby zwiększyć masę, są w stagnacji, może to być spowodowane niewystarczającym spożyciem składników odżywczych. Aby zwiększyć masę, musisz codziennie spożywać co najmniej 4000-6000 kalorii z pokarmów, które są kalorycznie gęste. Niektóre przykłady żywności o dużej kaloryczności to makaron, orzechy, jajka, bajgle, mieszanka szlaków i steki. Ponieważ warzywa mają niską gęstość kalorii, ogranicz ich spożycie do minimum.Powstrzymaj się od wykonywania zarówno treningu siłowego, jak i ćwiczeń sercowo-naczyniowych, jeśli Twoim celem jest budowanie masy mięśniowej, a niekoniecznie poprawa ogólnej sprawności. Powodem tego jest to, że te dwa rodzaje ćwiczeń powodują, że twoje ciało reaguje w sprzeczny sposób. Jak budować szczupłą masę mięśniową poprzez trening i dietę?

Skupienie się wyłącznie na budowaniu mięśni pomoże Ci zmaksymalizować wyniki.Podczas gdy budowanie mięśni ogólnie odpowiada wzrostowi wagi, nie powinieneś się dziwić, jeśli ogólna waga nie wzrośnie.

Twój brak przyrostu masy netto można łatwo przypisać utracie wagi spowodowanej spadkiem tkanki tłuszczowej, kompensującym przyrost masy mięśniowej. Istnieją różne narzędzia i techniki, które śledzą utratę tkanki tłuszczowej. Możesz je wykorzystać, aby to rozliczyć.Nie zapomnij o życiu poza siłownią. Chociaż budowanie mięśni to świetny cel z wieloma korzyściami, pamiętaj, że życie toczy się dalej. Niektórzy, którzy próbują budować mięśnie, zdają się zapominać o innych zajęciach; znajdź czas dla przyjaciół i krewnych. Jeszcze lepiej zaproś kilku z nich na siłownię. Dobrze zaokrąglone życie to szczęśliwe życie, a będziesz czuł się lepiej, jeśli będziesz miał ochotę na resztę swojego życia.Aby zbudować mięśnie, musisz spożywać sporo białka. Świetną metodą na zapewnienie odpowiedniego spożycia białka jest stosowanie odżywek białkowych i napojów. Czas bezpośrednio po treningu to dobry czas na koktajl białkowy, podobnie jak pora snu. Spożywaj jedną dziennie, aby budować mięśnie, gdy chudniesz. Jeśli chcesz zwiększyć masę i mięśnie, możesz spożywać aż trzy dziennie.Ćwiczenia złożone mogą być kluczem do maksymalizacji wyników w zakresie budowania mięśni i jak najlepszego wykorzystania treningów. Tego typu ćwiczenia wykorzystują wiele różnych grup mięśni w jednym ćwiczeniu. Jednym z popularnych przykładów ćwiczenia złożonego jest wyciskanie na ławce. To ćwiczenie działa jednocześnie na trzy grupy mięśni: triceps, ramiona i klatkę piersiową.Na pewno masz bliskich, z którymi chcesz spędzić czas. Być może masz karierę, którą kochasz, lub hobby, które lubisz. Bez względu na powód, dla którego chcesz zachować zdrowie i długowieczność, od Ciebie zależy, czy wykorzystasz to, czego nauczyłeś się z tego artykułu, i zastosujesz je już dziś.

You may also like...