Jak dobrze nosić chwosty w aspekcie biżuterii?

Dopasowanie modnej biżuterii to pewna sztuka, która wymaga przeglądania wielu katalogów sklepów internetowych, a także baz modowych. Obecnie liczy się nie tylko standardowa biżuteria, ale przede wszystkim optymalizacja oryginalnych, często zapomnianych dodatków. Jeden z takich przykładów to chwost, frędzel, który potrafi odmienić codzienne oraz bardziej wieczorowe kreacje i to w niesamowitym, szlacheckim stylu.

Chwosty cieszyły się największym uznaniem na przełomie XIII oraz XIV wieku. Dzisiaj powróciły, szczególnie do kategorii półfabrykatów do tworzenia biżuterii. Ze względu na ogromną dostępność kolorów chwostów możesz kreować biżuterię wysoce naturalną, dopasowaną do koloru włosów, oczu, praktycznie każdego elementu odzieży w zależności od indywidualnych preferencji. Pojawia się jednak pytanie dotyczące właściwego noszenia chwostów.

Jak dopasować chwosty do indywidualnego wizerunku?

Na pewno nie warto przesadzać z chwostami, ponieważ nadmierna nasycenie daje wrażenie lekkiej śmieszności. Jeden, dwa chwosty zastosowane w bransoletkach damskich na rzemyku, czy jako wisiorki, a nawet kolczyki to absolutne maksimum. Możesz mieć jednak całą kolekcję chwostów i po prostu wymieniać zapięcia. Nie ma z tym najczęściej większego problemu. Chwosty przy zakupie posiadają najczęściej kółeczka lub specjalistyczne scalenia złote lub srebrne, ewentualnie metalowe, ale te mają tendencję do zmiany kształtu. Im bardziej luksusowa część do zapinania chwosta, tym z reguły lepiej dla całej codziennej stylizacji. Chwostami najlepiej dekorować naturalne wisiorki. Przy dobrym dopasowaniu potrafią optycznie wyrównać sylwetkę. Z tego powodu chwosty poleca się raczej niskim kobietom do sukienek, tunik. Dla kobiet uwielbiających torebki. W wielu przypadkach chwosty zastępują standardowe breloczki do kluczy. Jak rozpoznać jakość chwostów w świecie biżuterii? Przede wszystkim zobacz, jak rozchodzą się nitki. Czy w sposób regularny. To ważne, ponieważ chwost powinien charakteryzować się bardziej symetrycznym układem. Staranność plecionki to podstawowa reguła przy inwestowaniu w chwosty. Gdzie możesz spotkać dobre rozwiązania? Chwost ze sklepu Manzuko.com to dobry pomysł doceniany szeroko przez środowiska artystyczne związane z rynkiem biżuterii damskiej oraz męskiej.

Projektowanie własnej biżuterii to ciekawy pomysł na biznes

Noszenie chwostów to przywrócenie artystycznego porządku w garderobie, cofnięcie się do pewnego standardu historycznego, szlacheckiego. Chwosty produkuje się głównie z wiskozy, czyli materiału stosunkowo elastycznego i bardzo taniego. Z reguły pojedyncze chwosty kosztują w przedziale od 2 do 3 złotych. Te luksusowe, pozłacane nieco więcej, ale czasami opłaca się dokupić sobie kilka kompletów, zróżnicowanych pod kątem kolorystycznym, aby pasowały do każdego ubrania w garderobie. Chwosty są bardzo mile widziane w stylu ludowym, boho. Mają formę rozkloszowaną, więc w pewnym sensie sprawdzają się przy wyrównywaniu sylwetki. Przy dopasowaniu z tuniką potrafią zapewnić seksapil nawet puszystej kobiecie. Możesz również na podstawie wskazanego dodatku kreować własne kolekcje biżuterii damskiej i to w bardzo tani sposób. To jeden z ciekawszych pomysłów biznesowych. Biżuterię z chwostami łatwo uplasować na aukcjach internetowych, czy na specjalistycznych serwisach powiązanych z tematyką rękodzieła. Możesz przejrzeć inspiracje dotyczące noszenia chwostów nie tylko z aktualnych, modowych katalogów. Odwołaj się przede wszystkim do historycznych strojów i zobacz, jak ludzie otaczali się chwostami i w jaki sposób cieszyły oko.

Na zakończenie

Jak widzisz dopasowanie dodatków do garderoby, uzupełnienie biżuterii o chwosty może się sprawdzić pod warunkiem zdobycia niewielkiej wiedzy o uwarunkowaniach historycznych oraz technicznych konkretnych akcesoriów. Zastanów się nad chwostami we własnych stylizacjach i daj znać, co o nich myślisz. Czy faktycznie sprawdzają się w modzie damskiej, tak jak w dawnych czasach?

You may also like...