Skuteczny rezonans magnetyczny stawu skokowego – co warto o nim wiedzieć?

Staw skokowy jest jednym z ważniejszych stawów ludzkiego organizmu, odpowiedzialnym za wykonywanie różnych, istotnych zadań.

Niestety jest on również narażony na różnego typu obrażenia, schorzenia czy też kontuzje. W przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych oraz innych problemów ze stawem skokowym, warto zdecydować się na dokładne badanie, które umożliwi wykrycie przyczyny danego problemu oraz dopasowanie odpowiedniej i skutecznej metody leczenia. Takim badaniem jest rezonans magnetyczny stawu skokowego.

Skuteczny rezonans magnetyczny stawu skokowego – co warto o nim wiedzieć?

Co warto wiedzieć o profesjonalnym rezonansie magnetycznym?

Proces rezonansu magnetycznego stawu skokowego jest często potocznie określany mianem rezonansu magnetycznego kostki. Badanie tego typu jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Nie powoduje więc u pacjenta uczucia bólu, dyskomfortu ani innych problemów. Przy jego pomocy można wielopłaszczyznowo ocenić strukturę oraz zmiany zachodzące w stawie skokowym, który jest jednym z najbardziej obciążonych stawów organizmu ludzkiego.

Prezentowana metoda obrazowania działa w oparciu o wykorzystanie fal magnetycznych w dawce bezpiecznej dla człowieka. Dzięki zastosowaniu takiej technologii możliwe jest skuteczne obrazowanie i kontrola danego obszaru w czasie rzeczywistym. Czas trwania takiego badania zajmuje zwykle około kilkudziesięciu minut, w czasie których pacjent powinien leżeć nieruchomo oraz jest w stałym kontakcie z personelem medycznym i pod jego stałą opieką. W razie potrzeby personel zajmujący się takim badaniem chętnie odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości pacjenta.

Badanie rezonansu kostki, dostępne w ofertach placówek, takich jak na przykład https://www.medflow.pl/rezonans-magnetyczny/stawu-skokowego/, jest dość często zalecane w przypadku uszkodzenia chrząstki stawu albo więzadeł, a także gdy mamy do czynienia z podejrzeniem nowotworu, zmian zwyrodnieniowych, zapalenia albo zerwania ścięgien, kontuzji różnego typu, itp. Często badania takie są wykonywane przed oraz po zabiegach i operacjach w rejonie stawu.

You may also like...