Ważne porady dotyczące witamin i minerałów, których naprawdę musisz się nauczyć

Bycie zdrowym to nie tylko ćwiczenia i prawidłowe odżywianie, to także wiedza o tym, co wkładasz w swoje ciało.

Witaminy to klucz do dłuższego i zdrowego życia. Czy wiesz, jakie witaminy i minerały przyjmujesz każdego dnia? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać cenną radę.Witaminy i minerały to świetny sposób na zapobieganie starzeniu się i zachowanie młodzieńczego wyglądu i odporności, które mieliśmy w młodości. Wraz z wiekiem zaczynasz potrzebować więcej składników odżywczych w postaci witamin i minerałów, aby zachować miękkość skóry, zwalczać przeziębienia i promować energię, którą konsumowalibyśmy znacznie szybciej, polegając wyłącznie na spożywanych przez nas pokarmach.Nigdy nie ignoruj ​​ostrzeżeń dotyczących poziomu witamin. Witaminy i suplementy mogą powodować poważne skutki uboczne, gdy są przyjmowane na receptę i leki bez recepty. Żeń-szeń może być bardzo niebezpieczny, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub przyjmujesz leki nasercowe. Likopen może być śmiertelny, jeśli masz alergię na pomidory. Zawsze czytaj etykiety ostrzegawcze lub skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek witamin lub suplementów.Dwa z najlepszych źródeł witaminy D to ekspozycja na słońce i mleko. Jeśli nie pijesz dużo mleka lub nie spędzasz dużo czasu na słońcu, powinieneś zażywać suplement z witaminą D. Witamina D chroni kości i zapobiega ich łamliwości.Jeśli zdecydujesz się na multiwitaminę, upewnij się, że wybierasz właściwą. Niektóre multiwitaminy nie zawierają wszystkich witamin i minerałów, które naprawdę przynoszą korzyści człowiekowi. Koniecznie poszukaj multiwitaminy, która zawiera witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E i K. Powinna też zawierać minerały: cynk, selen, chrom, miedź, molibden i magnez.Witamina B9 to niezbędna witamina dla kobiet. Zmniejszy wysokie ciśnienie krwi, zapobiega chorobom serca i pomaga zmniejszyć utratę pamięci. Ważne porady dotyczące witamin i minerałów, których naprawdę musisz się nauczyć

Sok pomarańczowy, jajka, melony, ciemnozielone warzywa i truskawki to wspaniałe produkty spożywcze, które mają wysoki poziom witaminy B9.

Wiele suplementów witaminowych jest opracowanych dla kobiet z dodatkowymi stężeniami B9.Przyjmuj witaminy w odpowiedni dla siebie sposób. Chociaż najlepszym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów jest jedzenie, być może będziesz musiał zażywać suplement. Jeśli zmagasz się z połykaniem tabletek, możesz znaleźć mniejsze lub do żucia tabletki. Możesz również użyć proszków, które mieszają się z wodą.Jeśli jesteś kimś, kto chce przyjmować gumowate witaminy dla dzieci, być może będziesz musiał wziąć więcej niż jedną. Dorośli potrzebują więcej witamin i minerałów niż dzieci, więc będziesz potrzebować więcej niż jednego. Tylko nie bierz zbyt wielu, bo to też nie jest dobre.Jeśli próbujesz wyhodować włosy lub paznokcie, rozważ dodanie suplementu Biotin. Nie przyspieszy to wzrostu włosów ani paznokci, ale sprawi, że będą mocniejsze i bardziej odporne na złamania. W rzeczywistości Biotyna jest często zalecana pacjentom po chemioterapii, aby pomóc im odrosnąć włosy utracone podczas leczenia.Niektórzy ludzie uważają, że są w stanie uzyskać wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje ich organizm, tylko poprzez zdrową dietę. To naprawdę dobre miejsce na początek, ale niemożliwe byłoby zjedzenie wystarczającej ilości witamin i minerałów, których potrzebuje Twój organizm, ponieważ większość pokarmów została przetworzona.Jak widzisz, twoje zdrowie musi koncentrować się na tym, co przyjmuje twoje ciało. Zrozumienie witamin i minerałów, które są niezbędne dla twojego organizmu, ma ogromne znaczenie. Wykorzystaj to, co przeczytałeś tutaj i włącz to do swojej rutyny zdrowotnej, aby jak najlepiej wykorzystać swoje ciało i życie.

You may also like...