Czym się kierować wybierając nazwę firmy

Jednym z najważniejszych aspektów zakładania działalności gospodarczej jest zarejestrowanie nazwy firmy tak, aby nie mogła jej używać nieuczciwa konkurencja.

Identyczne i podobne nazwy
Każda nazwa firmy musi być niepowtarzalna, nie ma możliwości zarejestrowania w Urzędzie Patentowym dwóch identycznych lub podobnych nazw firm. Możesz przeszukać istniejący rejestr firm, aby dowiedzieć się, czy dana nazwa firmy nie jest już zajęta. Ponadto nazwa nie może być zbyt podobna do istniejącej nazwy firmy, zwłaszcza jeśli ta druga firma jest konkurencyjna.

Czym się kierować wybierając nazwę firmy

Jak chronić nazwę swojej firmy bez rejestracji znaku towarowego

Próba zarejestrowania nazwy firmy, która jest zbyt podobna do istniejącej, może skutkować odrzuceniem wniosku przez Urząd Patentowy. Dodatkowo nazwa firmy nie może zawierać słów, które mogłyby zostać uznane za obraźliwe, takich jak przekleństwa lub słowa dyskryminujące. Nazwy firm są zwykle wybierane z jednego z trzech powodów, będą to opis produktu lub usługi, nazwisko założyciela oraz względy brandingowe. Nazwy opisowe mogą pomóc w promocji firmy w Internecie, ponieważ wszelkie słowa kluczowe są wychwytywane przez wyszukiwarki. I odwrotnie, jeśli nazwa zawiera bardzo popularne słowa, może to utrudnić osiągnięcie dobrego rankingu, ponieważ będzie duża konkurencja.

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować unikalną nazwę firmy, może to pomóc w zapewnieniu, że będzie ona odróżniać się od konkurencji. Często zapadająca w pamięć i oryginalna nazwa firmy może pomóc w budowaniu marki. Uzyskanie odpowiedniej nazwy domeny jest niemal tak samo ważne jak zarejestrowanie nazwy firmy. Ogólnie rzecz biorąc, przed zarejestrowaniem nazwy firmy dobrze jest sprawdzić, czy nazwa domeny jest również dostępna.

Na stronie https://znakitowarowe-blog.pl/ochrona-nazwy-firmy-bez-rejestracji-znaku/ znajdziesz wiele porad na temat ochrony nazwy swojej firmy przed nieuczciwą konkurencją i bezprawnym wykorzystaniem. Przed zarejestrowaniem nazwy firmy warto sprawdzić rejestr znaków towarowych, aby dowiedzieć się, czy wybrana nazwa może naruszać czyjeś prawa do zarejestrowanych znaków towarowych, nazw, logo firmy.

You may also like...