Ochrona rak pracownika

Różnego rodzaju rękawiczki wykorzystane są przez pracowników na różnych stanowiskach, przykładowo warto zwrócić uwagę iż spawacz potrzebował będzie długich rękawic skórzanych, które będą chroniły jego palce oraz ręce przed gorącym metalem.

Zasadniczo rękawiczki mogą poprawiać także chwytność, sprawiają iż przewożone przedmioty nie będą wysuwały się z rąk, będą także miały za zadanie ochronę dłoni u pracownika. Oczywiście możemy zakupić wiele różnych wzmocnionych rękawic, które będą uniemożliwiały w ich przetarcie.

Ochrona rak pracownika

Wybór rękawic ochronnych w zależności od stanowiska

W niektórych firmach wykorzystuje się przykładowo rękawice gumowe olejoodporne, mogą być one pokryte warstwą PVC, z pewnością będą dobrze sprawdzały się w przypadku prac które mogą spowodować kontakt z olejem, kwasem, zasadami czy też różnego rodzaju szkodliwymi środkami czyszczącymi czy chemicznymi. Naturalnie dobre rękawice powinny posiadać także odpowiedni ściągacz, charakteryzować się także miękkością oraz pewną elastycznością co zapewni pracownikowi właściwy komfort. Możemy spotkać także rękawice przeciwprzecięciowe, które mogą posiadać wzmocnienie metalowe.

Różnego rodzaju rękawice gumowe stosuje się przykładowo w warsztatach samochodowych, będziemy tam mieli do czynienia z różnego rodzaju płynami, olejami czy też smarem, wówczas powinniśmy chronić odpowiednio nasze ręce. Warto zwrócić uwagę iż niektóre składniki oleju czy też paliw mogą działać drażniąco na dłonie, w tym wypadku można stosować rękawice lateksowe lub też nitrylowe.

Na rynku dostępne są rękawice ochronne wielu producentów z pewnością warto zwrócić uwagę na ofertę firmy portwest rekawiczki produkowane przez tą firmę charakteryzują się dużą wytrzymałością, Oczywiście mogą być to rękawiczki wykonane z różnych materiałów w zależności od ich przeznaczenia. Stosowane są także rękawice ochronne które posiadają wewnętrzne pudrowanie, dzięki czemu łatwiej możemy je zakładać oraz ściągać. Ważne aby dobrać typ rękawic ochronnych do stanowiska i rodzaju wykonywanej pracy.

You may also like...