Gwarancja, ochrona zniżek OC – na czym polega?

Każdy właściciel samochodu korzystający z obowiązkowej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej otrzymuje zniżki, zwykle w wysokości 10% po roku ubezpieczenia.

Warunkiem ich otrzymania jest oczywiście bezszkodowa jazda. Zniżki takie można jednak bardzo łatwo stracić poprzez spowodowanie stłuczki, wypadku lub zniszczenie mienia publicznego w wyniku poruszania się pojazdem. W takiej sytuacji szkoda zostanie pokryta przez ubezpieczyciela, ale zniżki zostaną utracone i składka ubezpieczeniowa w kolejnym roku będzie dużo wyższa.

Gwarancja, ochrona zniżek OC – na czym polega?

Ochrona przed utratą zniżek – specjalne oferty

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza do swoich ofert tak zwaną ochronę zniżek. Jest to dodatkowy pakiet sprzedawany razem z polisą ubezpieczeniową. Dzięki temu nawet w przypadku stłuczki, wypadku i innego zdarzenia z winy ubezpieczonego, wypracowane zniżki nie zostaną utracone. Oczywiście takie ubezpieczenie jest dodatkowo płatne, jednak rozwiązanie to jest i tak opłacalne w kontekście dużych zniżek, a także dla osób, które ubezpieczają więcej niż jeden pojazd.

Koszt takiego ubezpieczenia zwykle nie przekracza kwoty 50 zł. Taka suma w porównaniu z utratą najwyższych zniżek na poziomie 60% nie stanowi dużego obciążenia dla budżetu właściciela samochodu. Warto pamiętać, że polskie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie, które chroni przed utratą zniżek tylko jeden raz, ale są też dostępne oferty zapewniające ochronę do konkretnej kwoty wyrządzonej szkody. Warto więc zapoznać się dobrze z takimi ofertami i wybrać taką, która jest najlepiej dopasowana do konkretnych potrzeb.

Oczywiście jedno zdarzenie drogowe wcale nie musi oznaczać utraty wszystkich zniżek tylko ich części. Biorąc jednak pod uwagę to, że łatwo jest je stracić, a trudno wypracować, warto zadbać o ich dodatkowe, niedrogie ubezpieczenie. Wiele przydatnych informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.ocsamochodu.pl/p/ochrona-znizek-oc-o-czym-musisz-wiedziec/22.html oraz w innych praktycznych źródłach internetowych.

You may also like...