Jak uniknąć nieoczekiwanych awarii podczas prac polowych?

Nieoczekiwana awaria maszyny rolniczej może skutkować długą przerwą w pracach, jak wiadomo w czasie żniw rolnicy mają ograniczony czas na zbiory, czasem należy znaleźć odpowiednią porę pomiędzy opadami deszczu, dlatego też należy zadbać aby wszystkie maszyny rolnicze były w odpowiednim stanie, były gotowe do pracy.

Jak zabezpieczyć maszyny rolnicze?

W przypadku maszyn rolniczych problemem może być przykładowo korozja, należy pamiętać iż czasem będziemy pracowali w warunkach kiedy gleba czy też uprawy mogą być wilgotne, z pewnością będzie to niekorzystnie wpływało na elementy metalowe. Dlatego też należy pamiętać aby po zbiorach, przygotować odpowiednio maszyny do zimy, wyczyścić oraz odpowiednio zabezpieczyć. Warto także zwrócić uwagę iż korozji mogą ulegać także elementy obudowy maszyny, warto zatem zajrzeć od spodu, dokonać dokładniej inspekcji, wykryć ogniska korozji oraz odpowiednio je usunąć.

Dodatkowo także należy zwrócić uwagę na części ruchome maszyn, warto sprawdzić stan łożysk, różnego rodzaju łańcuchów i części które należy smarować tak aby nie dopuścić do ich nadmiernego ścierania. Naturalnie maszyny powinniśmy odpowiednio przechowywać, może być to odpowiedni garaż czy też zadaszona wiata. Każda maszyna będzie posiadała swoją charakterystykę, dlatego też powinniśmy się z nią zapoznać, dowiedzieć się w jaki sposób należy ją serwisować, z pewnością warto wykonać przegląd przed żniwami, tak aby uniknąć problemów w czasie prac polowych.

Jeżeli jednak maszyna ulegnie awarii będziemy potrzebowali części zamiennych warto wejść na stronę https://adleragro.pl/sklep/121-czesci-do-maszyn-uprawowych, znajdziemy tam profesjonalne części do maszyn uprawowych, mogą być to maszyny różnego rodzaju, przykładowo może być do nowy lemiesz do pługa czy elementy napędowe. Warto także sprawdzić system elektryczny, jeżeli maszyny rolnicze posiadają przykładowo światła stopu czy też kierunkowskazy powinniśmy zadbać o to aby maszyna była widoczna, niekiedy prace polowe prowadzone są do późnego wieczora zatem powinniśmy zadbać o to aby być widocznym na drodze.

You may also like...