Jak wygląda zabieg przeszczepienia włosów metodą FUE

Metoda przeszczepienia włosów FUE pokonuje główną wadę DHI i zapewnia odrost włosów, który wygląda bardziej naturalnie i pozwala na większą personalizację fryzury, ponieważ nie ma żadnych blizn.

Natomiast podczas metody DHI pobiera się paski mieszków włosowych, które są wydobywane z tyłu głowy. Po wyjęciu z miejsca pobrania, górną i dolną warstwę skóry głowy zszywa się razem. Z drugiej strony, w FUE bardzo małe urządzenie służy do pobierania pojedynczych przeszczepów mieszków włosowych z konkretnego miejsca.

Jak wygląda zabieg przeszczepienia włosów metodą FUE

Naturalne efekty przeszczepu włosów

Wielkości i kształt blizn to największa różnica między różnymi metodami transplantacji włosów. FUE prowadzi do niewielkich okrągłych blizn, ponieważ przeszczepione mieszki włosowe są pobierane w rozproszony wzór. Natomiast DHI pozostawia liniową bliznę w miejscu pobrania, która będzie widoczna po wygojeniu. FUE, jako procedura przeszczepu włosów, jest nieco bardziej złożona niż DHI. Ale prowadzi to do lepszych rezultatów i znacznie bardziej naturalnego wyglądu, a po wygojeniu i odrośnięciu włosów pozwala również uzyskać dowolną fryzurę, ponieważ włosy są osadzane w sposób naturalny. Dlatego przeszczep metodą FUE stał się preferowanym wyborem wśród osób, które chcą odzyskać swoje włosy.

Dzień przeszczepu włosów jest kluczowy i zadecyduje, czy przeszczepione mieszki włosowe wyprodukują nowe włosy, czy nie. Same przeszczepy mieszków włosowych decydują o powodzeniu przeszczepienia włosów metodą FUE. Utrzymanie tych przeszczepionych mieszków włosowych przy życiu jest trudnym zadaniem i wymaga odpowiedniej opieki medycznej i specjalistycznej wiedzy.

FUE jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że klienci nie śpią przez większość czasu podczas całego procesu przeszczepu. Pomimo zespołu profesjonalistów cały zabieg może zająć od 6 do 8 godzin. Obecnie coraz więcej osób wybiera przeszczep włosów Turcja efekty takiego zabiegu są bardzo dobre i zobaczymy je już po kilku miesiącach, kiedy mieszki włosowe zaczną produkować nowe włosy.

You may also like...