Do swojej łazienki wybierz płytki gresowe z efektem marmuru

Łazienka z dużą ilością marmuru ma zapewnić użytkownikom dodatkowy komfort i luksus.

Naturalny marmur jest jednak porowaty, chłonie wodę, może się również łatwo zaplamić, nie jest zatem zbyt praktycznym rozwiązaniem dla wielu osób. Inną słabością marmuru jest to, że bardzo łatwo się zarysowuje, ponieważ jest znacznie bardziej miękkim kamieniem niż przykładowo granit, dlatego nie jest zalecany do obszarów o dużym natężeniu ruchu. Wreszcie, ponieważ marmur zawiera minerały, zawsze istnieje ryzyko, że może rdzewieć, zwłaszcza jeśli został umieszczony w łazience, ponieważ pomaga w tym wilgoć z powietrza.

Do swojej łazienki wybierz płytki gresowe z efektem marmuru

Płytki gresowe imitujące marmur

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wybór płytek gresowych o wyglądzie marmuru, które są znacznie tańsze, łatwe w utrzymaniu i odpowiednie do zastosowania w każdym pomieszczeniu, jak również na zewnątrz. Płytki można zamieść, odkurzyć i wyczyścić mopem, używając detergentu do podłóg lub płytek, jeśli jest to konieczne. Współczesne płytki doskonale naśladują materiały naturalne, takie jak drewno czy kamienie, z naturalnie występującymi unikalnymi zmianami tonacji, żyłkowaniem i eleganckim, polerowanym, błyszczącym lub matowym wykończeniem.

Mimo że marmury są klasyczne, luksusowe i eleganckie, są bardzo wymagające w utrzymaniu, muszą być regularnie uszczelniane. Jeśli chcesz mieć w swojej łazience ten sam efekt, ale bez konieczności przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych, płytki gresowe o wyglądzie marmuru są dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Płytki marmur będą wyglądały pięknie w każdym pomieszczeniu, możemy je układać zarówno na ścianach, jak i podłogach. Dodaje ciekawej estetyki dzięki naturalnym barwom, żyłkowaniu i zmianom tonacji.

Płytki marmur mogą robić prawdziwe wrażenie, nadać pomieszczeniom wyjątkowy akcent, uczucie elegancji, klasy i luksusu. Możemy takie płytki łączyć z innymi, z efektem kamienia czy drewna, jak również z płytkami gładkimi w jasnej, neutralnej kolorystyce. W przeciwieństwie do marmuru naturalnego płytki gresowe z takim efektem są wytrzymałe, jak również plamoodporne i wodoodporne. Całkowity koszt płytek jest znacznie niższy w porównaniu z marmurem, a zainstalowanie ich w domu jest łatwe i nie przekroczy budżetu. Jeśli szukasz ciekawych inspiracji zerknij do sklepu https://kaflando.pl.

You may also like...