Skorzystaj z pomocy adwokata jeśli grożą Ci zarzuty karne

Prawo karne to dziedzina prawa, która dotyczy niedozwolonego zachowania w społeczeństwie. Jest to również zakres prawa, który obejmuje egzekwowanie prawa karnego, a także obronę przed zarzutami karnymi.

Celem zakazania konkretnego postępowania jest ochrona społeczeństwa. Prawo karne należy stosować równomiernie i sprawiedliwie wobec wszystkich. Ustawodawcy nie mogą tworzyć przepisów skierowanych tylko do jednej grupy osoby. Celem karania przestępców nie jest zemsta, ale powstrzymywanie niektórych zachowań, zapobieganie dodatkowym przestępstwom i rehabilitacja przestępców. W przypadku rażącego przestępstwa, grozi takiej osobie nie tylko grzywna czy wypłata odszkodowania, ale również ograniczenie wolności i pobyt w więzieniu przez czas określony w przepisach prawnych. Niektóre przestępstwa wiążą się z maksymalną karą odbywaną w zakładzie karnym. Kara ta jest największą ilością czasu, jaką osoba może spędzić w więzieniu, jeśli zostanie skazana za przestępstwo. Cechą wyróżniającą prawo karne od innych dziedzin prawa jest to, że osoba popełniająca przestępstwo może odbywać karę pozbawienia wolności w więzieniu. Działania niezgodne z prawem są klasyfikowane jako przestępstwa kryminalne i wykroczenia.

Zazwyczaj mówimy o wykroczeniu, jeżeli maksymalna możliwa kara wynosi mniej niż rok więzienia, a wyrok to zazwyczaj grzywna, odszkodowanie czy prace społeczne.

Wszystko zależy od jednostki rządowej, która tworzy prawo, i od sądownictwa, aby je egzekwować. Sprawa karna rozpoczyna się od aresztowania podejrzanego lub przedstawienia formalnych zarzutów. Ostatecznie to do prokuratury należy decyzja o oskarżeniu osoby o przestępstwo. Podczas gdy policja może dokonać pierwszego aresztowania, dana osoba formalnie nie jest oskarżona, dopóki adwokat nie postawi zarzutów i nie jest winna, dopóki nie udowodni się tego podczas rozprawy sądowej. Dobry adwokat sprawy karne Warszawa doradza klientom o potencjalnych konsekwencjach naruszania lub łamania obowiązującego prawa. Pomaga również klientowi przedstawić swoją sprawę w sądzie i zapewnia mu obronę prawną.

You may also like...