Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień na skórze

Niektórzy nazywają je plamami starczymi, inni plamami wątroby, plamami słonecznymi lub plamami pigmentowymi.

Bez względu na nazwę, wszystkie odnoszą się do tych samych małych brązowych znaków na naszej skórze. Wiele osób nie chce ich mieć na skórze i byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli zapobiec ich powstawaniu, zmniejszyć je lub nawet wyeliminować. Zmarszczki wokół oczu i ust, utrata napięcia, pajączki na nosie i policzkach, a także przebarwienia, wszystko to oznaki przedwczesnego starzenia się skóry spowodowanego powtarzającym się narażeniem na promieniowanie UV ze słońca lub innych sztucznych źródeł, jak solarium. Ale w przeciwieństwie do normalnego procesu starzenia się skóry, można temu zapobiec dzięki dobrym nawykom ochrony przeciwsłonecznej. Przebarwienia na skórze na ogół nie są niebezpieczne. Są one głównie spowodowane częstą ekspozycją na słońce, a w niektórych przypadkach zaostrzone przez zmiany poziomu hormonów, przykładowo kiedy stosujemy terapię hormonalną lub w przypadku ciąży. Jednak przebarwienia, podobnie jak pieprzyki, powinny być regularnie badane u dermatologa w celu wykrycia ewentualnych objawów ostrzegawczych raka.

Możesz uniknąć tych nieestetycznych małych plamek na skórze, lub przynajmniej powstrzymać ich rozwój oraz zapobiec powstawaniu nowych, przyjmując zdrowe nawyki podczas spędzania czasu na zewnątrz.

Ciesz się rozsądną ekspozycją na słońce, ale w godzinach popołudniowych, kiedy promieniowanie słoneczne jest mniejsze oraz stosuj krem przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania (ochrona UVA i UVB) o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) co najmniej 30. Noś kapelusz z szerokim rondem i odzież, która zakrywa jak najwięcej ciała, unikaj również wizyt w solarium. Jeśli szukasz skutecznych preparatów na przebarwienia, odwiedź stronę https://novaclear.eu/cialo/skora-z-przebarwieniami/, gdzie znajdziesz dermokosmetyki w rozsądnych cenach. Po wdrożeniu wszystkich niezbędnych środków zapobiegawczych możesz zacząć myśleć o sposobach zmniejszenia lub wyeliminowania przebarwień ze skóry. Istnieje szeroka gama dermokosmetyków, które zapobiegają oznakom starzenia się skóry, a niektóre z nich zostały opracowane specjalnie na przebarwienia.

You may also like...