Wycieczki do Lwowa dają wiedzę

Podczas wycieczek do Lwowa można zdobyć wiedzę o tym wspaniałym mieście ulokowanym na zachodniej Ukrainie. Lwów to miasto godne uwagi, pełne atrakcji. Można zobaczyć piękne Stare Miasto, wspaniały Rynek i doskonały hotel George, miejsce spotkań bohemy artystycznej na początku XX wieku. Hotel zachował się i nadal przyjmuje gości. Kościoły, cerkwie i pałace to piękne zabytki. Nie zawsze są w idealnym stanie, ponieważ brakuje pieniędzy na remonty.

Z tego powodu czasami podupadają, ale nadal czarują architekturą. Piękne są rzeźby i fontanny na Rynku oraz doskonała Czarna Kamienica. Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem to doskonały pomysł na poznanie historii lwowskiej Starówki. Ratusz budowano w latach 20. XIX wieku, a z jego wieży można podziwiać panoramę Starego Miasta. Lwów to miasto wyjątkowe, a turyści są zachwyceni budynkiem Lwowskiej Opery zaprojektowanym przez architekta Gorgolewskiego, Polaka. Zabytkowa jest ormiańska katedra z XIV wieku, jeden z najstarszych zabytków tego miasta. Obejrzeć trzeba koniecznie dawny klasztor Bernardynów z XVII wieku. To zabytek wyjątkowy oraz mający wiele do zaoferowania. Wysoka jakość tego budynku to cenna rzecz, a ludzie odwiedzający Lwów oglądają z zainteresowaniem ten piękny zabytek.

Podziw budzi cerkiew zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, nazywana też cerkwią wołoska. Obiekt cudowny, zabytkowy i typowy dla tego miasta. Podobnie, jak kaplica Rodziny Boimów, która znajduje się w samym centrum Lwowa. Była to bogata rodzina pochodząca z Węgier. Kaplica jest piękna, bogato zdobiona, typowa dla czasów Renesansu. Jeśli ktoś nie obejrzał tej kaplicy, to znaczy, że Lwowa wcale nie poznał. Stare Miasto i Sobór Świętego Jura z II połowy XVIII wieku zostały wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Piękno Lwowa czaruje i daje każdemu ogromną przyjemność, warto na pewno zwiedzić to wspaniałe miasto. Weekend to za mało na dokładne zwiedzenie Lwowa, ale jest to na pewno doskonały początek takiego zwiedzania. Turyści odwiedzają także Pałac Potockich, czyli luksusową rezydencję tego znanego, polskiego rodu. Zabytek pochodzi z końca XIX wieku, obecnie w jego wnętrzach ulokowana została Galeria Sztuki.

Zwiedź Lwów i inne ciekawe miejsca na Ukrainie z http://www.kresy.com/, które umożliwia takie wyprawy, samolotem i autokarem.

W artykule podlinkowane zostało:

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl

You may also like...