Niecodzienne atrakcje do zobaczenia podczas wycieczki do Japonii

Podczas podróży do Japonii przeciętny europejczyk znajdzie wiele rzeczy, atrakcji i obyczajów, które można uznać za ciekawe, niecodzienne, zabawne, a nawet dziwne. Ale to wcale nie znaczy, że trzeba je omijać szerokim łukiem, wręcz przeciwnie, w ten sposób najlepiej poznamy kulture Japonii.

DisneySea jest jednym z najlepszych parków Disneya na świecie z unikalnym motywem morskim, obejmującym porty takie jak Tajemnicza Wyspa z wybuchem wulkanu i Port Morza Śródziemnego, który wygląda jak Włochy. W DisneySea odbywa się wiele zabawnych przejażdżek, a także atrakcje dla dorosłych, takie jak pokaz na Broadwayu lub wypicie koktajlu w salonie z lat dwudziestych na pokładzie statku wycieczkowego. Można również wybrać się do Disneyland Tokyo. Universal Studios Japan w Osace to obowiązkowa pozycja dla fanów Harry’ego Pottera i parków rozrywki. TeamLab Borderless to unikalne cyfrowe muzeum sztuki w Tokio. Jest to wciągające doświadczenie, w którym chodzisz po ciemku bez mapy i wchodzisz w interakcję z serią kolorowych wystaw świateł i dźwięków. Jednym z najbardziej znanych miejsc w Tokio jest szalone przejście Shibuya, najbardziej ruchliwe przejście dla pieszych na świecie. Przed stacją Shibuya za każdym razem, gdy zmienia się światło, przez ulicę przechodzi około 2500 osób. Możesz sam wtopić się w tłum lub obejrzeć akcję z góry w jednym z sąsiednich budynków.

Najlepiej wygląda w nocy, gdy wszystkie neony są podświetlone, dlatego warto zwiedzanie japonii kontynuować również wieczorami. Matcha to sproszkowana zielona herbata o bogatszym smaku niż zwykła herbata. Klasycznym japońskim zajęciem jest wypicie miseczki matcha w tradycyjnej herbaciarni w towarzystwie wagashi, pięknych słodyczy zwykle przygotowywanych z ryżu, czerwonej fasoli i cukru. W całej Japonii można znaleźć wiele urokliwych herbaciarni. Japonia to również piękne świątynie, muzea, parki i ogrody, oraz zabytkowe budowania, które można znaleźć praktycznie na każdym kroku.

You may also like...