Bukiety urodzinowe

Wielu z nas zastanawia się, jakie kwiaty dać na urodziny, kiedy do momentu X pozostało tylko kilka godzin. Co wybrać – pojedyncza róża w przezroczystym opakowaniu, elegancki kosz wspaniałych orchidei lub trzy goździki?

Pod wieloma względami decyzja zależy od tego, dla kogo przeznaczone jest bukiety urodzinowe – kolegi, krewnego, dziewczyny lub dziewczyny.

Jednak kupując prezentację, należy w miarę możliwości wziąć pod uwagę gusta i preferencje odbiorcy. Jeśli nie wiesz, co lubi najbardziej z roślin, skonsultuj się z kwiaciarnią i pamiętaj o tym, jakie kolory lubi ten urodziny, jakie odcienie są w jego mieszkaniu. Najbardziej optymalną i nieco banalną wersją niespodzianki urodzinowe jest kompozycja róż. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, które kwiaty podarować na urodziny, lub jeśli osoba urodzinowa woli róże, możesz wybrać Królową Flory. Jednak każdy odcień tego wspaniałego kwiatu ma ukrytą konotację:

  • Białe pąki symbolizują czystość, czystość, niewinność. Podany młodej dziewczynie taki bukiet opowie o twoich ciepłych uczuciach do niej, miłości i trosce.
  • Symbolika czerwonych róż jest znana wszystkim. To są kwiaty pasji i pożądania.
  • Bordowe róże dają kobiecie w czcigodnym wieku, te kwiaty symbolizują elegancję i kult.
  • Różowy To kwiaty sentymentalizmu, nadziei i marzeń.
  • Pomarańczowe i żółte róże oznaczają radość i optymizm. Z reguły bukiety są przedstawiane jasnym i wybitnym osobowościom.

Symbolika innych kwiatów może być inna, więc jeśli nie wiesz dokładnie, które kwiaty są podane na urodziny, skorzystaj z następujących zaleceń:

  • Tulipany Pamiętaj historię G.Kh. Andersen o Calineczce? Mała dziewczynka pojawiła się dokładnie z otwartego pąka tulipana. Dlatego ten kwiat zawsze był uważany za znak miłości i kultu. Przedstawiając bukiet tulipanów, życzysz kobiecie wielkiego, magicznego szczęścia. Jeśli zdecydujesz się dodać odrobinę kreatywności do swojego prezentu i podarujesz żółte tulipany, dowiedz się, jak przyszły odbiorca samego bukieta odnosi się do stereotypów. Pamiętaj, że możesz znaleźć się w niezręcznej sytuacji, jeśli kobieta pamięta piosenkę N. Korolevy o ?posłańcach separacji?.
  • Eustoma Inną nazwą tego kwiatu jest japońska róża. Jej pąki są delikatne i urocze, kolory są różne, ale z reguły nie są jasne. Dlatego możesz dać bukiet eustom wszystkim kobietom.
  • Gerbera Niesamowite, jasne, wielobarwne ?słońca?. Możesz dać taki bukiet jasnym i niezwykłym osobowościom, dziewczętom i babciom, czasami i tak po prostu. Ten kwiat symbolizuje radość i zabawę.
  • Orchidea Egzotyczna flora, która stała się dostępna i popularna w naszym kraju dopiero w ostatnich latach.

You may also like...