Chemia z Włoch ? ile naprawdę jest proszku w proszku?

Wysoka jakość która charakteryzuje chemię z krajów zachodnich, przekłada się na ich dużą popularność, pośród polskich konsumentów.

Jak pokazują badania wielu niezależnych instytutów, posiadają one lepsze właściwości piorące. Obecnie środki piorące to nie tylko proszek do prania, coraz większą popularność zdobywają kapsułki do prania. Wiele osób wybiera je ze względu na to że są proste w użyciu, wraz z ubraniami do pralki wrzucamy jedną kapsułkę. Dzięki temu nie musimy odmierzać proszku, który przy okazji może się rozsypywać na pralkę. Kapsułki do prania to z pewnością większa czystość i łatwiejsze przechowywanie. Przykładowo popularne kapsułki na 36 prań, zajmują odpowiednio mniej miejsca, niż ta sama ilość proszku potrzebna na taką ilość prań. Dodatkowo kapsułki kupujemy w plastykowym pojemniku, który jest wodoszczelny, i zapobiega uszkodzenia kapsułek. Proszek do prania w czasie dozowania, może wysypywać się. Często pralki w naszych domach znajdują się w łazienkach, w których nie trudno o wilgoć.

Proszek do prania musi być zatem odpowiednio zabezpieczony, najlepiej poszukać opakowania, które umożliwia zamknięcie proszku, tak aby nie dostawała się do środka wilgoć. Wbrew powszechnym praktykom proszek do prania nie powinien być przechowywany w łazience, wiele osób trzyma go pod zlewem, w przypadku niewielkiego rozszczelnienia odpływu proszek zwilgotnieje i się skamieni. Najlepiej proszek do prania przechowywać w szczelnie zamkniętym pudełku. Można zakupić specjalny pojemnik na proszek do prania, dzięki któremu nasz proszek nie zamoczy, się oraz nie zawilgotnieje. Obecnie chemia z Włoch dostępna jest w wielu polskich sklepach, firmy polskie coraz chętniej importują środki czystości z zagranicy w tym z Włoch. Obecnie coraz chętniej kupujemy kapsułki do prania, które w odróżnieniu od proszku, są czystszą formą środków piorących. W ofercie firm znajdziemy także płyny, oraz żele, płynne środki szybciej i lepiej rozpuszczają się w wodzie, przez co lepiej piorą nasze ubrania.

You may also like...