Podłoga odporna na działanie wody

Rozważając, którą podłogę należy położyć w mieszkaniu lub w domu, coraz częściej pojawia się alternatywa dotycząca podłogi winylowej.

Tego rodzaju podłoga od lat cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ winyl jest ciepły dla stóp, nie obciąża stawów i jest łatwy w pielęgnacji. W przeciwieństwie do innych podłóg czyszczenie jest również bardzo łatwe. Ponieważ podłoga winylowa jest wykonana z PVC, polichlorku winylu, czyli jest to sztuczna wykładzina podłogowa, istnieją ogólne obawy dotyczące plastyfikatorów, tworzyw sztucznych. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wykładziny podłogowe z PCV faktycznie zawierały szkodliwe plastyfikatory zawierające ftalany, które są niebezpieczne dla organizmu ludzkiego i środowiska. Jednak te z czasem składniki tworzy zmieniły się, podłogi winylowe podlegają surowym wytycznym UE. W wykładzinie podłogowej nie ma już szkodliwych plastyfikatorów ftalowych. Produkcja plastyfikatorów ftalowych w Europie została zakończona już pod koniec 2005 roku, a wprowadzanie do obrotu i stosowanie plastyfikatorów jest zabronione od 21 stycznia 2015 roku. Dzięki surowym wymaganiom skład materiału jest kontrolowany bardzo precyzyjnie. Podłoga odporna na działanie wody

Podłogi winylowe wszystkich głównych producentów podlegają dyrektywom UE, różne kraje członkowie wspólnoty również wprowadziły różnego rodzaju obostrzenia w tej kwestii.

Podłogę winylową należy regularnie odkurzać lub zamiatać. Równie ważne jest porządne wyczyszczenie winylu co dwa do czterech tygodni. Użyj specjalnego środka do czyszczenia winylu, którego niewielkie ilości dodaje się do wody. Następnie upewnij się, że na płytkach podłogowych nie pozostały żadne wilgotne plamy. Po wyschnięciu mogą prowadzić do nieestetycznych i uporczywych plam. Dlatego konieczne jest dodatkowe przetarcie suchą szmatką. W przypadku kiedy nasza podłoga zostanie uszkodzona, można zakupić specjalne zestawy naprawcze, za pomocą których można usunąć rysy. Dobrym przykładem może być: https://greenfloor.sklep.pl/zestaw-naprawczy-quick-step-laminat-parkiet.

You may also like...