Nowoczesne listwy przysufitowe w aranżacji wnętrza

Listwy na styku ścian i sufitu to jeden z elementów wykańczania wnętrza. Nie są niezbędne. Dają jednak tak wiele domowego ciepła oraz elegancji, że nie brak osób, które nie wyobrażają sobie, by ich nie mieć. Taki dodatek będzie miał wpływ na aranżację wnętrza. Wpływ ten może być różny, zawsze jednak będzie pozytywny.

Listwy przysufitowe malowane na biało

Najczęściej przy suficie widuje się białe listwy. Jest to związane z tym, że zwykle na taki kolor maluje się sufit. Nawet jednak, jeśli ani on, ani ściany nie są białe, to taka może być sztukateria. Nowoczesne listwy wybierane są do modnych aranżacji. Obecnie ceni się jasność oraz przestronność. Dlatego, jak ściany nie są białe i sufit taki nie jest, to białe akcenty dodadzą wnętrzom więcej jasności i pogody. Takim akcentem może być sztukateria. Jeśli ściany są ciemne, tym bardziej potrzebne jest takie rozjaśnienie.

Białe listwy prezentują się elegancko, więc tym bardziej warto ten kolor wybrać. Listwy sztukateryjne fabrycznie są już białe. Nie oznacza to jednak, że wystarczy jedynie je przykleić. Nowoczesne listwy przysufitowe wymagają też pomalowania, nawet jak użycie farby nie zmieni ich koloru. Jest to niezbędne dla dobrego i trwałego efektu.

Jak jeszcze warto pomalować listwy przy suficie

Konieczność pomalowania sztukaterii jest zarazem możliwością, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Można wybrać dowolny kolor. Może to być biała farba, ale też pomarańczowa, granatowa czy brązowa. Przy takim wyborze zyskuje się akcent kolorystyczny, który będzie miał wpływ na kreowanie atmosfery. Listwy przysufitowe będą wtedy wyrazistym elementem ozdobnym. Mogą być one kolorowe, jeśli ściany też mają wyrazisty kolor, a jedynie sufit jest biały. Przy białym suficie oraz takich ścianach także można pomalować listwy na wyrazisty kolor. Jedyny wymóg jest tak, że barwa, jaką się wybierze, musi być powiązana z jakimś jeszcze elementem we wnętrzu. Listwy przysufitowe mogą mieć taki kolor jak zasłony albo dywan. Listwy i dywan albo podłoga w takim samym kolorze to sposób na uczynienie pokoju bardziej przytulnym. Warto o nim pamiętać, jeśli jest to duże wnętrze.

Nie tylko kolor, na jaki pomaluje się listwę, ma tu znaczenie. Konieczne jest dopasowanie listwy do stylu. Przy współczesnych aranżacjach wybiera się nowoczesne listwy przysufitowe. Ich kształty mogą być różne np. wklęsłe oraz schodkowe. Wybierając konkretny kształt oraz szerokość listwy, także wpływa się na aranżację wnętrza. Z reguły jest to mniejszy wpływ niż ten, jaki daje wybór konkretnego koloru farby, ale też jest znaczący.

You may also like...