Jeśli twoje zęby są krzywe umów się na wizytę u ortodonty

Kiedy zęby są krzywe lub źle połączone, z czasem mogą prowadzić do problemów stomatologicznych, a nawet utraty zębów.

Chociażby tylko z tego powodu ważne jest, aby skorygować położenie i orientację zębów w jamie ustnej. Leczenie ortodontyczne prostuje zęby, aby wyglądały i działały lepiej. Aparat ortodontyczny służy do wywierania nacisku na zęby, aby delikatnie ustawić je w prostej i symetrycznej pozycji na przestrzeni kilku miesięcy. Z leczenia ortodontycznego mogą skorzystać osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorośli.

Jeśli twoje zęby są krzywe umów się na wizytę u ortodonty

Gdzie można założyć aparat ortodontyczny we Wrocławiu?

Stan zębów lub to, co próbujesz poprawić za pomocą stomatologii estetycznej, określi rodzaj pracy, którą powinieneś wykonać na zębach. Jeśli twoje zęby wydają się zatłoczone lub krzywe, masz trudności z przeżuwaniem jedzenia, szczęką się porusza lub wydaje nietypowe dźwięki, lub ciągle uderzasz zębami o usta, możesz rozważyć założenie aparatu ortodontycznego. Musisz umówić się na wizytę u stomatologa, aby zbadać zęby i potwierdzić, czy aparat ortodontyczny jest najlepszą opcją dla ciebie. Jeśli zdecydujesz się na aparat ortodontyczny, zwykle będą one nakładane przy użyciu tworzywa sztucznego, metalu lub materiałów ceramicznych lub ich kombinacji. Zazwyczaj musisz mieć założone nawiasy klamrowe przez okres od osiemnastu miesięcy do dwóch lat, w zależności od powagi twojego problemu.

Nie martw się o swój wiek, ponieważ nawet osoby dorosłe mogą nosić aparaty ortodontyczne, aby ich zęby stały się równe i ładne. Mając zdrowy uśmiech można znowu poczuć się atrakcyjnym i odzyskać pewność siebie. Podstawą zdrowych zębów i dziąseł jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Utrzymuj zęby w czystości poprzez regularne nitkowanie, szczotkowanie co najmniej dwa razy dziennie, używanie płynu do płukania ust i regularne wizyty u dentysty. Dostępnych jest wiele skutecznych i bezbolesnych zabiegów korygujących zęby, które pozwalają uzyskać doskonały uśmiech lśniących i równych białych zębów.

W wielu gabinetach stomatologicznych można założyć aparat ortodontyczny Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy takie placówki. Dzięki wyrównaniu zębów możemy cieszyć się większym komfortem i odzyskaniem zdrowego i pięknego uśmiechu.

You may also like...