Kolorowa posypka na tort

Jeśli pieczesz ciasta, prawdopodobnie zauważyłeś, że najczęściej stosuje się dwa rodzaje nadzienia, krem maślany i masa śmietankowa. Krem maślany jest najbardziej tradycyjny i ogólnie postrzegany jako najsmaczniejsza opcja.

Jednak masa z kremówki zaczyna być coraz bardziej popularny. Krem maślany składa się głównie z masła, śmietany i cukru. Ponieważ są one głównymi składnikami, bardzo łatwo i szybko topią się w ciepłych temperaturach. Masa z kremówki ma konsystencję bardziej przypominającą ciasto niż krem. Oznacza to, że nie stopi się bardzo łatwo, gdy będzie w gorącym pomieszczeniu lub na zewnątrz w upale. Właśnie dlatego wielu wybiera lukier kremowy do ciast weselnych. Ponieważ lukier z kremówki jest bardziej podobny do ciasta, jest znacznie bardziej giętki. Oznacza to, że cukiernik może zrobić o wiele więcej podczas dekorowania ciasta. Prawdopodobnie widziałeś torty weselne z fantazyjnymi kokardkami i dekoracjami lub ciasta, które wyglądają jak prawdziwe samochody lub inne fajne rzeczy. Wszystkie te ciastka prawdopodobnie zostały pokryte lukrem kremowym, ponieważ lukier kremowy nie może być uformowany tak jak kremówka. Tak więc, jeśli chcesz mieć jedno z tych ciast w ciekawym kształcie lub z dużą ilością trójwymiarowych wzorów, będziesz musiał je ubrać w kremowy lukier zamiast kremu maślanego.


Istnieją zarówno zalety, jak i wady zarówno ciast i tortów kupowanych w sklepie, jak i domowych, ale prawda jest taka, że osobiste preferencje i okoliczności będą decydować o wybranej opcji. Ci, którzy mają czas i umiejętności, mogą chcieć zrobić własne pyszne domowe ciasto, a ci, którzy mają mało czasu, mogą zdecydować się na ciasto zakupione w sklepie lub cukierni, które na pewno będą wyglądać i smakować wspaniale. Budżet będzie również odgrywał rolę w torcie wybranym na uroczystość. Jeśli pieczesz tort piętrowy samodzielnie, musisz wziąć pod uwagę liczbę osób i poziomów ciasta, które będziesz robić, przy zakupie podkładów pod torty oraz składników potrzebnych do upieczenia ciasta. Inspiracji do udekorowania tortu poszukaj na stronie https://www.tortoweozdoby.pl/62-posypki-na-tort.

You may also like...