,,Mulan” to film oparty na klasycznej animacji Disneya

,,Mulan” to filmowa wersja klasycznej kreskówki Disneya z 1998 roku o odważnej dziewczynie, która przebiera się za mężczyznę, by chronić swój dom i kraj przed niebezpieczeństwem.

Młoda Hua Mulan (Yifei Liu) jako kobieta nie powinna mieć żadnych pragnień, oprócz znalezienia odpowiedniego męża, urodzenia mu gromadki dzieci i zajmowania się domem. Zamiast tego marzy o wielkim, szerokim świecie, przygodach i życiu na własnych zasadach. Ale w Chinach w V wieku naszej ery obowiązują surowe zasady dotyczące kobiet, z tego powodu odważna Mulan nieustannie wchodzi w konflikt ze swoim otoczeniem. Jednak pewnego dnia pojawia się szansa na ucieczkę z rodzinnej wioski i przeżycie przygód za granicą. Pewnego dnia do wioski Mulan przybywa wysłannik cesarza (Jet Li) w poszukiwaniu ludzi zdolnych do walki w obronie kraju. ,,Mulan” to film oparty na klasycznej animacji Disneya

Cesarz wydaje nakaz, aby zwerbować jednego mężczyznę z każdej rodziny do armii cesarskiej.

Kiedy chory ojciec Mulan ma zostać powołany, ponieważ ma tylko dwie córki, odważna dziewczyna przebiera się za mężczyznę i zajmuje jego miejsce, aby rodzina nie straciła honoru. Służba wojskowa i obrona kraju przed najeźdźcami z północy jest trudna i niebezpieczna, szczególnie dla młodej dziewczyny, ale Mulan nie poddaje się i wykazuje się wielką odwagą. Mulan, przebrana za mężczyznę, jest sprawdzana na każdym kroku i musi odnaleźć swoją wewnętrzną siłę i wykorzystać swój prawdziwy potencjał na swoją korzyść. Cała historia opiera się na ludowej legendzie i opowieściach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W przeciwieństwie do kreskówki Chiny nie są zagrożone przez Hunów, ale muszą bronić się przed złą i potężną wiedźmą Xian Lang (Gong Li) oraz wojownikiem Bori Khanem (Jason Scott Lee). Ale Mulan jest znacznie bardziej utalentowana w sztukach walki niż reszta armii, co nieumyślnie stawia ją w centrum uwagi wrogów. Musi również samodzielnie przekonać się, jakie wartości są dla niej ważne. W tym przypadku jest to łatwe, bo te wartości są nawet wyryte na rodzinnym mieczu, czyli odwaga, lojalność i uczciwość.

You may also like...