Koperty kurierskie – pozostałe ważne wzmianki

Chyba każdy wie o tym, że koperty kurierskie są opcją używaną tylko raz, ale są to też koperty kurierskie z nadrukiem wyprodukowane dla konkretnej firmy kurierskiej. Mowa tu dokładnie o tym, że firma kurierska zamawia tego typu opcję co miesiąc i to ciągle u tego samego producenta, a ten producent ma z tą firmą podpisaną umowę na dwa lata, która w praktyce oznacza dostarczanie iluś tysięcy kopert w skali miesiąca do kilku, czy też kilkunastu lokali, w których działa dana firma kurierska. Jednym słowem jest to wywiązywanie się z warunków umowy co miesiąc przez dwa lata, a gdy umowa się skończy, to zazwyczaj strony zmieniają warunki lub zwycięża oferta innej firmy drukującej koperty reklamowe, bo ta inna firma może dać niższą stawkę za tysiąc kopert.
Koperty kurierskie - pozostałe ważne wzmianki

Czy koperty kurierskie szybko trafiają do śmietnika?

Wiadomo, że w charakterze opakowania koperta kurierska lub koperta kurierska z nadrukiem używane są jedynie raz, a po otworzeniu zazwyczaj wyrzuca się taką kopertę do śmietnika. Czasami rzecz jasna może przez jakiś czas poleżeć w kuchni na blacie i właśnie wtedy ten nadruk robi reklamę firmie kurierskiej. Taka koperta czasami staje się też taką koszulką na średnio istotne dokumenty. Tak czasami bywa, bo ta koperta to taka darmowa koszulka na dokumenty, nawet jeśli po części ją rozerwano. Nie da się też ukryć tego, że taka koperta i tak trafi do śmietnika, czyli lepszą reklamą firmy kurierskiej jest oklejenie tego auta firmowego folią, bo tego typu reklama to opcja na lata, a koperta kurierska najzwyczajniej w świecie trafia do śmietnika lub zostaje spalona podczas rozpalania w piecu. Trwalszą jest też reklama na portalu społecznościowym, ale i tak koperty kurierskie mają ten nadruk, bo na chwilę obecną ta jednolitość w sensie graficznym też jest bardzo ważna.

Nieco szersza koncepcja

W obecnych czasach koperta kurierska z nadrukiem musi graficznie pasować do tego co widnieje na boku busa kuriera. W tym rzecz jasna tkwi pewna cecha rozpoznawalna, bo kurier musi mieć firmową bluzę, auto z odpowiednią reklamą na boku, a drobiazgi dostarczać w kopercie kurierskiej z nadrukiem. Właśnie te atrybuty wielu z nas kojarzy z tą dobrze prosperującą firmą kurierską. Wiele znaczy też i to, że na rynku działają też oszuści udający kurierów. Oni dość często dostarczają coś takiego jak koperta wypełniona jakimiś śmieciami i co najważniejsze nie jest to koperta kurierska. Ten brak jednolitości graficznej powinien wzbudzić nasze obawy i co najistotniejsze warto wtedy zadzwonić na policję, po to by konkretny oszust nie wyłudzał już tak pieniędzy.

You may also like...