Pozbądź się alergii dzięki tym wskazówkom

Czy alergie doprowadzają Cię do szału? Wiele osób boryka się z różnymi rodzajami alergii i jedno, z czym wszyscy się zgodzą, to to, że są irytujące.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć wpływ alergii na twoje życie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby poradzić sobie z tymi nieznośnymi alergiami.Używaj hipoalergicznych pokrowców na poduszki, aby roztocza nie nasilały alergii podczas snu. Te pokrowce uszczelniają roztocza z poduszki, ale można je łatwo wyjąć do prania. Roztocza są główną przyczyną alergii w pomieszczeniach, więc ten prosty krok może zaoszczędzić wiele cierpienia.Jeśli jesteś jednym z milionów osób cierpiących na alergie, prawdopodobnie powinieneś wymieniać filtry powietrza w klimatyzatorze co miesiąc. Producenci zwykle mówią, że należy zmieniać co trzy miesiące, ale jeśli masz problem z alergią, powinieneś robić to częściej, aby upewnić się, że wszystkie alergeny są uwięzione przed rozproszeniem w domu.Weź prysznic przed snem, zwracając szczególną uwagę na dokładne umycie włosów. Pyłki, kurz i inne alergeny mogą zostać uwięzione na skórze i we włosach w ciągu dnia. Jeśli zwykle bierzesz prysznic rano, rozważ przejście na wieczorny harmonogram. Daje to szansę na usunięcie tych podrażnień przed snem, co pozwoli na spokojny sen.Uważaj, jakich produktów używasz do leczenia alergii. Na przykład, jeśli stosujesz środek zmniejszający przekrwienie i masz wysokie ciśnienie krwi, możesz doznać udaru lub zawału serca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek leków przeciwalergicznych, aby upewnić się, że są one dla Ciebie bezpieczne.Jeśli to możliwe, zamiast wykładziny wybieraj podłogi z płytek, linoleum lub drewna. Nawet przy regularnym odkurzaniu dywan zatrzymuje kurz, pyłki, sierść zwierząt i wiele innych powszechnych alergenów. Rodzaje podłóg litych są łatwiejsze do utrzymania w czystości i wolne od alergenów. Pozbądź się alergii dzięki tym wskazówkom

Jeśli wolisz miękkie uczucie dywanu, możesz użyć dywaników.

Dywany obszarowe zatrzymują mniej substancji drażniących, są łatwiejsze do utrzymania w czystości i tańsze w wymianie.Czy słyszałeś, że twoje alergie mogą być spowodowane przez twoje własne ciało? To zdecydowanie prawda! Przez cały dzień pyłki i kurz unoszący się w powietrzu przedostają się na Twoje ubranie, włosy i ciało. Przed snem zgromadziłeś wystarczającą ilość alergenów, które powodują trudności w prawidłowym oddychaniu podczas snu. Weź prysznic i załóż czystą piżamę przed pójściem spać, aby zapobiec rozwojowi problemów.Być może zainstalowałeś podłogę drewnianą, laminowaną lub kafelkową w celu zmniejszenia ilości alergenów w swoim domu, ale jeśli używasz dywaników do rzucania, należy je prać co tydzień w ciepłej wodzie z mydłem, aby chronić je przed kurzem, pyłkami i innymi sprawcami alergii. Jeśli nie można ich prać w pralce, należy je często czyścić chemicznie. To będzie warte swojej ceny!Chroń swoje włosy. Jeśli masz włosy od średniej do długiej, prawdopodobnie już wiesz, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu oznacza powrót z pyłkiem we włosach. Pleśń, zarodniki i inne alergeny zostają uwięzione we włosach i mogą w nocy zetknąć się z poduszką. Jeśli to możliwe, za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz na dłużej niż 10 lub 15 minut, chowaj wszystkie włosy w czapkę.Osoby cierpiące na alergie mogą znaleźć ulgę dzięki naturalnym środkom. Wiele z tych naturalnych rozwiązań może zwalczać kilka powszechnych alergii. W ten sposób możesz powstrzymać katar lub złagodzić swędzenie oczu bez uciekania się do leków.Jak widać, istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o radzenie sobie z alergiami. Przy wszystkich dostępnych opcjach nie musisz cierpieć z powodu ich efektów. Wypróbuj niektóre z sugestii wymienionych w tym artykule i chociaż nie będziesz wolny od alergii, możesz być wolny od objawów.

You may also like...