Implanty jako zastępcze zęby

Utrata stałego zęba jest ogromnym problemem.

Oczywiście można byłoby uznać, że wtedy pozostałe zęby będą się do siebie zbliżały i za jakiś czas ta luka zostanie uzupełniona, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że taka sytuacja wpłynie bardzo negatywnie na stan uzębienia i spowoduje, że pojawią się problemy z przeżuwaniem pokarmów i konieczność częstych wizyt u stomatologa. Żeby temu zapobiec, wszelkie ubytki w uzębieniu należy uzupełnić i najlepiej implantami. Implanty Wrocław wszczepia się w dość długim procesie, ale z reguły nie jest to bolesne, a dodatkowo pozwala uzyskać doskonały efekt i przede wszystkim odtworzyć to, czego nam brakuje.
Kiedy należy wszczepić implanty zębów?
Z wszczepieniem implantu zębowego nie powinno się zbyt długo czekać, bo jeśli luka między zębami zostanie pozostawiona na dłuższy czas, zęby zbliżą się do siebie, gdyż będą się przesuwać w szczęce lub żuchwie, a to spowoduje brak możliwości uzupełnienia ubytku. Dlatego też implant należy szczepić od razu, ale zwykle w czasie do kilku miesięcy od momentu utraty zęba. Wtedy nie będzie to stanowiło większego problemu. Trzeba tutaj jednak zauważyć, że w niektórych przypadkach konieczne może się stać podścielenie kości zębodołu, żeby kości było więcej, a tym samym, by można było wkręcić w nie implant. Implanty jako zastępcze zęby

Jeśli kości w szczęce lub żuchwie jest zbyt mało, umieszczenie, trzeba wykonać dodatkowy zabieg uzupełniający.

Kość musi się zregenerować, żeby stanowiła wystarczające mocowanie dla śruby impalntu. W przypadku braku wystarczającej gęstości kości nie byłoby w co wszczepić śruby, a jeśli implantolog zaryzykowałby taki krok, śruba mogła być wypaść z kości, co skończyłoby się poważnymi komplikacjami. Implanty Wrocław wszczepia się dopiero po wygojeniu tego podścielenia, a może to trwać kilka miesięcy. Proces wszczepienia implantu jest rozkładany na kilka miesięcy i niestety nie można go przyspieszyć, gdyż jest to groźne.

You may also like...