Pozbądź się astmy, postępując zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami!

Astma to poważna choroba układu oddechowego dotykająca wiele osób.

Jeśli cierpisz na tę chorobę, możesz czuć, że nie możesz być aktywny fizycznie lub musisz unikać pewnych czynności dla swojego zdrowia. Możesz jednak coś zrobić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o sposobach radzenia sobie z astmą.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Kiedy masz astmę, zawsze powinieneś być pod opieką lekarza. Prawdopodobnie zostanie Ci przepisany lek, który powinien ułatwić Ci oddychanie. Jeśli stwierdzisz, że twój lek nie działa dobrze, musisz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który może znaleźć inny lek, który ci pomoże.Jeśli masz objawy astmy, ale nigdy nie zdiagnozowano u Ciebie tej choroby, ważne jest, aby natychmiast zgłosić się do lekarza, ponieważ inne schorzenia mogą przypominać astmę. Ponadto, jeśli dowiesz się, że masz astmę, ważne jest, aby natychmiast rozpocząć leczenie.Upewnij się, że znasz swój oddech. Obserwuj sposób, w jaki oddychasz, gdy jesteś spokojny i bez objawów. Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twój oddech się zmienił, możesz rozważyć techniki relaksacyjne i oddechowe, aby się uspokoić i uniknąć ciężkich ataków astmy. Podczas ataku postaraj się powrócić do normalnej głębokości i tempa oddechu.Produkty zapachowe mogą wywoływać reakcje niepożądane u osób cierpiących na astmę. W miarę możliwości najbezpieczniej jest używać produktów bezzapachowych. Pozbądź się astmy, postępując zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami!

Używanie produktów w domu, takich jak kadzidełka, perfumy lub odświeżacze powietrza, może zwiększyć ilość mikroskopijnych zanieczyszczeń w pomieszczeniach i wywołać ataki astmy.

Niektóre rzeczy w domu, takie jak nowo zainstalowany dywan lub świeża farba, mogą również uwalniać drażniące substancje chemiczne. Utrzymuj powietrze w domu tak świeże, jak to tylko możliwe.Jeśli zachorujesz, może być konieczne dostosowanie leków na astmę. Upewnij się, że lekarz przepisze szybko działający inhalator w sytuacjach awaryjnych. Twój lekarz rodzinny może zalecić dodanie kolejnego leczenia lub leków do obecnego schematu, dopóki nie wyzdrowiejesz z choroby.Jeśli cierpisz na ostry atak astmy, a Twój awaryjny inhalator nie jest w stanie go opanować, poproś o pomoc. Ataki astmy mogą się bardzo szybko pogorszyć. Lepiej udać się do lekarza, a nawet do szpitala na drobny atak, niż zostać w domu podczas poważnego ataku i ponieść konsekwencje. Dobrym pomysłem jest trzymanie telefonu komórkowego naładowanego i łatwo dostępnego. Zachowaj kontakty alarmowe w szybkim wybieraniu.Zainwestuj w osuszacz, jeśli masz w domu astmę. Suche środowisko jest najbardziej komfortowe dla osób z astmą i zmniejsza prawdopodobieństwo ataku. Suche środowisko zniechęca również do rozwoju pleśni i zarodników, które są powszechnymi wyzwalaczami astmy u wielu osób.Weź prysznic lub kąp się każdego wieczoru przed pójściem spać, aby usunąć wszelkie alergeny, które mogą wywołać atak astmy. Spanie z alergenami na skórze lub włosach może nie tylko wywołać atak, ale z czasem może sprawić, że będziesz jeszcze bardziej wrażliwy na określone wyzwalacze.Chociaż astma jest poważnym stanem i czasami może być trudna do opanowania, mam nadzieję, że ten artykuł pokazał ci, że istnieje nadzieja na radzenie sobie z chorobą i prowadzenie takiego życia, jakie chciałbyś prowadzić. Zastosuj te wskazówki i jak najlepiej wykorzystaj swoje życie.

You may also like...