Jak rozpocząć sprzedaż na platformie Amazon?

Firmy, które poszukują nowych platform sprzedażowych, mogą skorzystać obecnie z bardzo interesującej oferty Amazon. Dostępna jest polska wersja, dzięki czemu możemy oferować nasze towary kupującym z całego kraju. Amazon oferuje możliwość płatności za pomocą systemu Przelewy24, za pomocą kart Visa oraz MasterCard, jak również możemy płacić za pomocą BLIK. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla polskich użytkowników. Dodatkowo można skorzystać z promocji, wykupić pakiet Amazon Prime za 49 zł na okres 12 miesięcy, dzięki temu będziemy otrzymywali przesyłki z Amazon za darmo.

Jak skutecznie sprzedawać na Amazon?

Początkowo sprzedaż na Amazon może wydawać się skomplikowana, platforma różni się pod wieloma względami od Allegro, inaczej naliczane są opłaty, dlatego możemy skorzystać z pomocy agencji marketingowej, która pomoże nam wejść na platformę Amazon. Możemy zoptymalizować nasze oferty, firma zewnętrzna może przygotować zoptymalizowaną treści naszych ofert, przygotować profesjonalne zdjęcia. Dzięki temu będziemy mieli większe szanse na udaną sprzedaż, możemy także liczyć na pomoc związaną z finansami, podatkami, wieloma aspektami sprzedaży na platformie Amazon.

Podczas sprzedaży na Amazon możemy wybrać różne modele, skorzystać z narzędzi, które oferuje nam Amazon, jednym z nich jest Amazon FBA, czyli możliwość magazynowania naszych towarów w centrach logistycznych Amazon. W tym przypadku wysyłką zajmują się pracownicy Amazona, pakują towar wysyłają do klienta. Z pewnością może nas to znacznie odciążyć, w ten sposób możemy prowadzić sprzedaż nawet nie posiadając własnych magazynów, nie musimy angażować pracowników, którzy będą pakowali i wysyłali paczki. Dodatkowo Amazon współpracuje z przewoźnikami, takimi jak InPost, Poczta Polska czy DHL, dzięki czemu może sprawnie realizować wysyłki dla klientów.

Zewnętrzna firma może wprowadzić nas w świat sprzedaży na Amazon, z pewnością mogą poprawić naszą sprzedać, zoptymalizować koszty, podzielić się doświadczeniami, które z pewnością warto wykorzystać podczas sprzedaży na Amazonie. Niekiedy model biznesowy Amazon może wydawać się dość skomplikowany dla polskich firm, jednak bliższe zapoznanie się z zasadami może sprawić, iż uznamy platformę za bardzo łatwą i bardzo użyteczną formę oferowania naszych towarów.

You may also like...