Zainteresowany iPadem? Przeczytaj ten artykuł

Czy wiesz o wszystkich rzeczach, które może zrobić Twój iPad? Czy czujesz się komfortowo, używając go? Czy masz trudności z ustaleniem rzeczy? Jeśli są to rzeczy, w których potrzebujesz pomocy, skorzystasz, czytając poniższy artykuł, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące korzystania z iPada.Jeśli chcesz uporządkować swoje aplikacje, utwórz kilka folderów.

Możesz utworzyć folder, dotykając jednej z aplikacji i przytrzymując, aż wszystkie aplikacje się przeniosą. Przeciągnij tę aplikację na drugą aplikację, którą chcesz umieścić w tym samym folderze, a pojawi się folder zawierający obie aplikacje. Przeciągnij inne aplikacje do folderu.Aby chronić poufne dane, iPad ma funkcję, która usunie wszystkie dane, jeśli hasło zostanie wprowadzone niepoprawnie dziesięć razy. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, przejdź do Ustawień i kliknij Blokada kodem; następnie kliknij Wymaż dane. Ta funkcja prywatności przywróci iPada do domyślnych ustawień fabrycznych.Zmaksymalizuj bezpieczeństwo, ustawiając iPada tak, aby usuwał wszystkie dane po dziesięciu nieudanych próbach wprowadzenia hasła. Przejdź do Ustawienia, następnie Ogólne, a następnie Blokada kodem. Wybierz opcję Wymaż dane. Upewnij się tylko, że pamiętasz swoje hasło lub zapisz je w bezpiecznym miejscu. Upewnij się, że inne osoby, które mają uprawnienia do korzystania z Twojego urządzenia, robią to samo.Upewnij się, że używasz tylko oficjalnych akcesoriów do iPada z iPadem. Wykazano, że akcesoria innych firm spowalniają urządzenie, a czasami nawet powodują trwałe uszkodzenia. Mimo że akcesoria Apple są droższe niż inne opcje, są tańsze niż konieczność całkowitej wymiany iPada.Twój iPad nie będzie ładowany przez port USB, chyba że masz port o dużej mocy. Porty o dużej mocy zwykle znajdują się z tyłu komputera stacjonarnego, a większość laptopów ich nie ma. Oznacza to również, że stacje dokujące USB nie będą ładować iPada, chyba że masz zasilaną stację dokującą.Często twórz kopie zapasowe iPada. Twój iPad wkrótce stanie się ważnym elementem Twojego codziennego życia, zawierającym rozrywkę, notatki, a nawet ważne dokumenty. Zainteresowany iPadem? Przeczytaj ten artykuł

Przyzwyczajaj się do tworzenia kopii zapasowej iPada każdej nocy, aby nie było szansy, że te dokumenty zostaną utracone na zawsze.

Pamiętaj, że Twój iPad to wciąż technologia; może się złamać lub cegnąć bez większego ostrzeżenia.Do iPada nie jest dołączona instrukcja obsługi, ale czasami warto ją mieć. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak ustawić konkretną funkcję na iPadzie, pomocna może być instrukcja obsługi. Aby otrzymać kopię, po prostu odwiedź witrynę Apple. Znajdziesz tam wersję PDF, którą można łatwo pobrać.Zgubiłeś iPada? Jeśli korzystasz z produktu Apple iCloud, będziesz mógł zlokalizować swojego iPada lub iPhone’a. Wejdź na stronę iCloud, zaloguj się, a będziesz mógł zlokalizować zgubionego iPada lub telefon na mapie. Możesz także uzyskać dostęp do tej funkcji na innym iPadzie.Jako rodzic możesz dostosować kontrolę rodzicielską dla swoich dzieci w obszarze ustawień. W ramach funkcji ustawień po prostu ogranicz treści dla dorosłych, które można oglądać. Zablokuje to filmy, które są określane jako „dojrzałe”, a także wulgarny język.Czy nauczyłeś się czegoś nowego, czytając powyższe wskazówki? Powinieneś być bardziej świadomy tego, jak efektywniej obsługiwać iPada. Kontynuuj ćwiczenia, a wkrótce będziesz w stanie obsługiwać iPada tak, jak dzisiejsza młodzież. Łatwiej niż myślisz, jeśli po prostu ćwiczysz i przyzwyczajasz się.

You may also like...