Wózek do zadań specjalnych

Wózek to jeden z najważniejszych elementów niemowlęcej wyprawki. Do jego zakupu należy podejść z głową, ponieważ będzie służył całej rodzinie przez pierwsze lata życia dziecka. Na co warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model?

Wózek na każdą kieszeń

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wózków dziecięcych. Firmy zajmujące się produkcją sprzętu dla niemowląt oferują wózki, które mają spełniać różne funkcje. Rodzice mogą wybierać spośród modeli miejskich, sportowych i uniwersalnych. Firmy proponują wózki dziecięce 2 w 1, tradycyjne gondole, a także spacerówki. Wózki dostępne są w szerokim przedziale cenowym. Na taki sprzęt można wydać od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od zasobności portfela przyszłych rodziców lub dziadków.

Czym kierować się wybierając odpowiedni model wózka?

Przyszli rodzice wybierając wózek dla swojego przyszłego dziecka powinni przede wszystkim zastanowić się, do jakich celów będzie im służył:
? Czy będzie to wózek przeznaczony do spacerów po miejskich chodnikach i parkach?
? Czy będzie to wózek, którego zadaniem będzie poradzenie sobie nawet z największymi wybojami na leśnych ścieżkach?
? Czy wózek będzie wykorzystywany do uprawiania plenerowych aktywności, jak na przykład bieganie?

Warto odpowiedzieć sobie na te kilka pytań. Dzięki temu przyszli rodzice będą mieli świadomość jakiego modelu powinni szukać. Zdecydowanie po inny wózek sięgną z pewnością miłośnicy spacerów po miejskich starówkach, a po inny osoby, które miasta unikają jak ognia i najwięcej czasu spędzają na górskich czy leśnych szlakach.

Jakie koła wybrać?

Wózki dziecięce na kołach piankowych są zdecydowanie lżejsze od modeli na kołach żelowych oraz pompowanych. Sprawdzą się przede wszystkim u osób, które mieszkają na wyższym piętrze i będą zmuszone do noszenia wózka. Modele na kołach piankowych polecane są przede wszystkim rodzicom, którzy najczęściej będą spacerować po płaskim terenie miejskim.

Koła pompowane mają wiele zalet. Łatwo dopasowują się do różnego rodzaju podłoża. Sprawdzają się nawet w najtrudniejszym terenie. Zapewniają dobrą amortyzację, a co za tym idzie wpływają na wysoki komfort dziecka. To wybór idealny dla osób spędzających czas w lesie, w górach i nad morzem.

Koła żelowe podobnie, jak te pompowane, nadają się do jazdy w trudnym terenie. Z zewnątrz zbudowane są z gumy. Ich zaletą jest jednak to, że w środku zamiast powietrza jest specjalny żel. Dzięki temu nie ma możliwości, by doszło do przebicia koła, tak jak w przypadku kół pompowanych.

Gdzie szukać wózka idealnego?

Sklep z wózkami oferujący szeroki wybór modeli od najlepszych producentów znajdziesz pod adresem www.wozki-foteliki.pl.

You may also like...