Jak używać mat dezynfekcyjnych?

Czasy pandemii przypomniały nam o konieczności dbania o czystość powierzchni, a także dłoni, którymi czasami niekontrolowanie dotykamy swojej twarzy.

Jednak nie od dziś istnieją miejsca, w których oni reżim sanitarny może zadecydować o tak zwanym „być albo nie być”. Mowa tutaj oczywiście o zakładach produkcyjnych, gdzie niedopuszczalnym jest „wniesienie” na teren zakładu niebezpiecznych zarazków i drobnoustrojów. Tyczy się to również placówek medycznych, w których na przykład znajdują się pacjenci podwyższonego ryzyka, a więc tacy, którzy poprzez zarażenie się nawet najprostszymi zarazkami mogą walczyć o życie i niekoniecznie tą walkę wygrać. Jak więc tego rodzaju podmioty bronią się przed niekontrolowany rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów? Odpowiedzią w tej walce są maty dezynfekcyjne. Jest to produkt, dzięki wykorzystaniu którego każde miejsce staje się jeszcze czystsze i mniej zanieczyszczone przez drobnoustroje. Mata dezynfekcyjna to nic innego jak mata nasączona środkiem skutecznie dezynfekującym powierzchnię dolną obuwia, a także opony w samochodach.

Jak używać mat dezynfekcyjnych?

Istnieją dwa rodzaje mat, przejezdne oraz przechodnie.

Już krótki kontakt ze środkiem dezynfekującym wystarczy, by skutecznie pozbyć się większości zagrażających zdrowiu drobnoustrojów. Wszystko oczywiście zależne jest od tego, jakiego środka dezynfekującego użyjemy do nasączenia danej maty, jednak w przypadku słabszych środków wystarczy poddać dłuższemu działaniu dezynfekowaną powierzchnię. Warto zainwestować w dobrej jakości maty dezynfekcyjną, jednak nawet najlepsza mata nie wytrzyma długo jeśli odpowiednio nie będziemy o nią dbali. Dlatego tez przed każdym wejściem na matą dezynfekcyjną w obuwiu, powinniśmy je wstępnie oczyścić z piasku i innych zanieczyszczeń stałych, tak by nie nanosić takie brudu na powierzchnię maty. Może to znacznie zmniejszyć działanie środka dezynfekującego. maty dezynfekcyjne to perfekcyjne rozwiązanie aby zwiększyć poziom reżimu sanitarnego w danym miejscu.

You may also like...