Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

Nieustannie szukamy sposobów na zmniejszenie naszego śladu węglowego i bycia bardziej przyjaznymi dla środowiska, bo przecież wszyscy ponosimy za to odpowiedzialność.

Przejście na oświetlenie LED to świetny sposób, aby to zrobić, ponieważ jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu do innych rodzajów żarówek. Ze względu na sposób, w jaki diody LED generują światło, a także ich niski poziom ciepła i efektywność energetyczną, pozwalają diodom LED przebić inne żarówki o tysiące godzin pracy. Powodem tego jest fakt, że żarówka ma tendencję do osłabiania się z czasem, co powoduje, że się wypala, ale nie dzieje się tak w przypadku diod LED. Zamiast tego stopniowo zmniejszają poziom produkcji światła, co jest procesem znacznie wolniejszym i pozwala na dłuższą żywotność, dlatego zapewni to ogromne oszczędności na kosztach konserwacji i wymiany. Diody LED to najbardziej energooszczędna żarówka. 80-90% energii w diodzie LED zamienia się w światło, w porównaniu do żarówek, w których tylko 20% energii zamienia się w światło, a aż 80% zamienia się w ciepło. Nawet jeśli początkowo diody LED są nieco droższe od innych żarówek, na dłuższą metę z pewnością okaże się, że są one opłacalną inwestycją. Żarówki LED nadają się również do recyklingu, więc użycie diod LED może pomóc w ekologii.

W porównaniu z innymi rodzajami żarówek diody LED mają lepszą jakość światła, ponieważ emitują światło tylko o 180 stopni w jednym kierunku, podczas gdy inne żarówki emitują światło o 360 stopni we wszystkich różnych kierunkach. Oznacza to, że światło jest marnowane przez odbijanie się od powierzchni sufitu, co ostatecznie marnuje energię i kosztuje więcej. Ale ponieważ żarówki LED są kierunkowe, potrzebujesz ich mniej, aby osiągnąć taką samą jasność, jaką dają inne żarówki i świetlówki. Montaż również jest prosty, jeśli zastosujemy profile aluminiowe led. Na podstawie najnowszych osiągnięć diody LED mogą teraz naśladować naturalne światło zewnętrzne, co powoduje zdrowszy i bardziej regularny rytm dobowy.

You may also like...