Szczegółowe testowanie oprogramowania wyeliminuje błędy
Testowanie oprogramowania to zestaw działań zapewniających jakość w procesach inżynierii oprogramowania. Zapewnia, że opracowane oprogramowanie jest zgodne ze zdefiniowanymi lub znormalizowanymi specyfikacjami jakości.
Jest procesem ciągłym w ramach cyklu rozwoju oprogramowania, który rutynowo sprawdza opracowane oprogramowanie, aby upewnić się, że spełnia ono wymagane kryteria jakości. Praktyki tego rodzaju są wdrażane w większości rodzajów rozwoju oprogramowania, niezależnie od stosowanego podstawowego modelu rozwoju oprogramowania. Wprowadza i wdraża metodologie testowania oprogramowania w celu testowania oprogramowania. Zamiast sprawdzania jakości po zakończeniu, proces ten przetwarza testy jakości na każdym etapie rozwoju, aż do ukończenia oprogramowania. Dzięki temu proces tworzenia oprogramowania przechodzi do następnej fazy tylko wtedy, gdy testowana faza jest zgodna z wymaganymi standardami jakości. System ten zasadniczo działa w oparciu o jeden lub więcej standardów branżowych, które pomagają w tworzeniu wytycznych dotyczących jakości oprogramowania i strategii wdrażania. Testy etapu cyklu rozwojowego wykrywają błędy projektowe i programistyczne.
Jego elementy są podzielone na następujące podklasy: recenzje, opinie ekspertów i testowanie oprogramowania.
Głównym ich celem jest wyeliminowanie lub przynajmniej zmniejszenie wskaźnika błędów. Oczywiście testy oprogramowania łączą się wieloma różnymi procesami i etapami jego produkcji. Kiedy rozpoczynamy testy regresji, zanim wydamy wersję produkcyjną, zastanawiamy się, od czego zacząć i co powinniśmy przetestować. Podczas takich testów każdy inżynier kontroli jakości musi pamiętać o najważniejszych funkcjach aplikacji z biznesowego punktu widzenia i prawidłowego działania aplikacji. Aby przygotować satysfakcjonujące podsumowanie testu, należy zebrać wszystkie ważne informacje z całego przebiegu testów i zapisać je w formie raportu, dostarcza klientowi opis przeprowadzonych testów, status jakości aplikacji.