Dlaczego warto kupować książki w internetowych antykwariatach?

Dla osób kupujących dużą ilość książek, cena jest bardzo istotna. W zwykłej księgarni, wydatek na jedną książkę to co najmniej 35 zł. Osoba chcąca zaoszczędzić, powinna pomyśleć o antykwariacie. Za cenę jednej nowej książki, można tam dostać nawet 3-4 książki używane. Wprawdzie nie będą one w idealnym stanie, ale niekoniecznie musi być to coś złego. Każdy, kto choć raz trzymał w ręce starą książkę, wie jak bardzo różni się ona, od świeżo wydrukowanej. Zaczynając od zapachu i gładkości kartek, kończąc na zauważalnym zużyciu materiału. Czy książka używana jest mniej atrakcyjna? To zależy od punktu widzenia. Osoby, dla których wygląd jest istotny, na pewno będą tak uważały. Warto jednak poświęcić chwilę, by się nad tym zastanowić.

Drugie życie

Jeśli kupimy książkę prosto z księgarni, mamy pewność, że jesteśmy jej pierwszymi właścicielami. Będzie ona ładna i pachnąca, ale w najlepszym wypadku przeczytamy ją parę razy i pozostanie na półce latami. Przeglądając książki z antykwariatu, można zauważyć na nich znaki czasu i częstego użytkowania. Wartość książki to nie tylko naklejona cena, ale to jak wielu ludziom przyniosła radość i pouczenie. Widząc przebarwienia papieru, zagięcia stron, a czasem nawet zapiski, możemy dostrzec jej historię. Trzymanie takiej książki w ręku i rozważanie, jak długą drogę przeszła, by ostatecznie zagościć na Twojej półce, jest bardzo interesujące. Jeśli ma się trochę szczęścia, w antykwariacie można znaleźć czasem książki, które są istnymi perełkami. Rzadkie egzemplarze, wydane nieraz ponad sto lat temu to gratka dla kolekcjonerów. Białe kruki są zazwyczaj dużo droższe od reszty książek, jednak ich wartość rośnie wraz z wiekiem. Posiadanie takiego wydania to powód do dumy. Kiedy stwierdzimy, że nie będziemy już do niej wracać, można ją śmiało sprzedać za wyższą cenę.

Wartość nabyta

Jeśli interesuje nas konkretny tytuł lub autor, dużym ułatwieniem będzie skorzystanie z antykwariatu internetowego Amicus – www.antykwariat-amicus.pl . Zaoszczędzi nam czasu na szukanie oraz pozwoli wybrać najtańszą ofertę. Sklepy internetowe w ostatnim czasie bardzo dbają o swoich klientów, oferując promocję i korzystne zniżki. Zdalny zakup to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu. Dzięki dostawie do domu, nie będzie trzeba ich dźwigać. Niższa cena produktu, połączona z dostarczeniem pod drzwi, jest świetnym sposobem na zakup większej ilości książek. W większości antykwariatów, jeśli okaże się, że książka jest w złym stanie, możliwy jest zwrot pieniędzy. Jeszcze jedną, bardzo ważną zaletą kupowania z antykwariatu, jest dbanie o środowisko. Im mniej wyprodukowanych książek, tym mniej wyciętych drzew.

You may also like...