Zwiększ swoją pamięć dzięki tym wskazówkom!

Kiedy ten album zniknie, a domowe filmy przestaną się odtwarzać, wszystko, co pozostało nam, aby przypomnieć sobie nasze liczne doświadczenia, to nasza zdolność do zapamiętywania.

Jeśli zapomnisz o wszystkich dobrych chwilach, jakie miałeś, te cenne wspomnienia mogą zniknąć na zawsze. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak możesz pracować nad poprawą pamięci.Świetnym sposobem na poprawę pamięci jest ćwiczenie fizyczne Chociaż zazwyczaj uważasz, że ćwiczenia fizyczne są dobre dla organizmu, jest to również wyjątkowy sposób na zwiększenie pamięci. Zwiększając dopływ tlenu do mózgu, ćwiczenia pomagają zmniejszyć ryzyko chorób i zaburzeń, które ostatecznie prowadzą do utraty pamięci.Jest dobrze znanym faktem, że stres jest ciężki dla ludzkiego ciała, ale jest również bardzo ciężki dla pamięci. Przewlekły stres jest szkodliwy dla komórek mózgowych, ponieważ niszczy je, a także hipokamp, ​​który jest częścią mózgu, która odzyskuje stare wspomnienia, a także tworzy nowe. Ćwiczenie technik redukcji stresu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrej pamięci.Nie opuszczaj snu, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć. To właśnie wtedy, gdy śpimy, nasz mózg naprawdę zaczyna działać. Podczas głębokiego snu nasze mózgi są niezwykle aktywne w przetwarzaniu informacji i próbach zrozumienia problemów. Ograniczanie snu zacznie mieć niemal natychmiastowy wpływ na twoją pamięć.Mówienie na głos tego, co próbujesz zapamiętać, jest szybkim i łatwym sposobem na poprawę pamięci. Chociaż na początku może to wydawać się głupie, mówienie rzeczy na głos jest świetnym narzędziem do zapamiętywania. Kiedy czytasz coś w kółko, aby spróbować to zapamiętać, możesz zacząć przeglądać. Wypowiedzenie tego na głos zmusza cię za każdym razem do przeczytania i wysłuchania całości.Wizualizacja to sprawdzona technika, która pomaga w zapamiętywaniu krytycznych informacji. Jeśli próbujesz zapamiętać informacje, takie jak listy lub wykresy, wizualne wskazówki mogą znacznie poprawić twoje zdolności zapamiętywania i przypominania. Jeśli brakuje wykresów, obrazów lub wykresów, utwórz własne.Mnóstwo ćwiczeń fizycznych pomoże Twojej pamięci. Zwiększ swoją pamięć dzięki tym wskazówkom!

Ćwiczenia poprawiają przepływ krwi w całym ciele, w tym w mózgu.

Może to ożywić twój umysł i poprawić jego zdolność do zapamiętywania. Nawet krótki spacer trwający dziesięć minut może poprawić krążenie. Świeże powietrze budzi mózg i utrzymuje go w gotowości, co poprawia jego zdolność zapamiętywania.Świetną wskazówką, która może pomóc ci poprawić pamięć, jest ograniczenie ilości wypijanego alkoholu. Picie zbyt dużej ilości alkoholu może z czasem zniszczyć wiele komórek mózgowych, co może poważnie upośledzić funkcje poznawcze, takie jak pamięć. Ogranicz spożycie alkoholu do jednego lub dwóch drinków dziennie.Ostrożnie skup się na tym, co próbujesz zapamiętać. Jest to szczególnie ważne, gdy się uczysz. Nigdy nie próbuj wielozadaniowości. Wyłącz telewizor, wyłącz radio. Po prostu skup się na tym, co musisz zapamiętać i na wiedzy, którą musisz zachować. Wiele rzeczy może cię rozpraszać, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.Wykazano, że ćwiczenia dla umysłu pomagają pamięci, tak jak ćwiczenia dla ciała pomagają mięśniom! Jeśli lubisz krzyżówki lub łamigłówki wyszukiwania słów, rób je częściej lub zagraj w ciekawostki ze znajomymi. Takie działanie sprawi, że Twój mózg będzie działał sprawniej, a w konsekwencji poprawi się Twoja pamięć!Jeśli zachowujesz coś w życiu, musisz mieć pewność, że zachowasz swoje wspomnienia. Niezależnie od tego, czy mówimy o materiale na następny popowy quiz, czy o ślubie, wspomnienia są bardzo ważne i musisz się ich trzymać. Skorzystaj ze wskazówek, które właśnie przeczytałeś w powyższym artykule, aby ułatwić sobie zapamiętanie.

You may also like...