Jak działa dieta oparta na jednym produkcie?

Wiele osób, które chcą się odchudzać, zwraca uwagę na monodiety, czyli diety jednoskładnikowe, które uwzględniają spożywanie jednej grupy produktów spożywczych.

Przykładowo może być to dieta oparta na cytrusach i grejpfrutach, które z założenia mają pomagać w odchudzaniu i przyspieszać przemianę materii. Oczywiście należy pamiętać, że tego rodzaju dieta nie dostarcza naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych, szybko możemy odczuć niedobór tłuszczy, cukrów i węglowodanów. Dlatego też tego rodzaju diety należy stosować przez kilka dni, w tym czasie możemy odczuć dyskomfort spowodowany niedoborem potrzebnych substancji. Jednak jeżeli po konsultacjach z lekarzem czy dietetykiem okaże się, że możemy przeprowadzić tego rodzaju dietę, możemy z niej skorzystać. Monodieta jest to plan żywieniowy, który przewiduje spożywanie jednego rodzaju produktu, może być to owoc, warzywo, mięso, ryż, czy też nabiał. Jednak pod względem odżywczym tego rodzaju dieta jest dość uboga, nie dostarczamy do naszego organizmu wszystkiego, czego on potrzebuje.

Jak działa dieta oparta na jednym produkcie?

Dlatego też stosujemy je co najwyżej przez kilka dni, czasem do tygodnia, jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych.

W tym przypadku możemy zauważyć utratę wody z naszego organizmu, tkanki mięśniowej, w przypadku tych diet najczęściej spożywamy mniejszą ilość kalorii niż normalnie. Jednak należy zwrócić uwagę, że monodiety mogą wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie, możemy czuć osłabienie i możemy czuć się trochę gorzej. Wiele osób poszukując porad na temat monodiety na forach internetowych często zadaje pytanie czy monodiety działają, oczywiście działają one, jednak powinno się je stosować w ograniczonym czasie, a po ich zakończeniu należy powrócić do pełnowartościowej diety. Możemy w tego rodzaju diecie oprzeć się na ogórkach, w tym przypadku możemy gotować zupy, cz też spożywać świeże ogórki. Podobnie możemy także skupić się na nabiale, przykładowo dobrze działa dieta składająca się z jajek na twardo, jednak trzeba pamiętać, że trzeba będzie ją uzupełniać o warzywa i owoce. Dobrym pomysłem będzie wyeliminowanie węglowodanów z naszej codziennej diety.

You may also like...