Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Koloryzacja włosów w salonie fryzjerskim to dobry pomysł, aby uzyskać odpowiedni kolor, wówczas nasze włosy będą pofarbowane jednolicie, będziemy mogli uzyskać także różne efekty, takie jak kilka kolorów, rozjaśnianie włosów, balejaż.

Z pewnością salony fryzjerskie mogą skorzystać z bardziej profesjonalnych farb, które będą lepiej kryły, będą posiadały bardziej naturalne składniki, które nie będą negatywnie wpływały na zdrowie naszych włosów.

Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Rodzaj farb do włosów

Możemy zdecydować się na różne rodzaje farby, będzie to farba trwała, permanentna, która będzie utrzymywała się na włosach nawet do 8 tygodni. Farby tego typu posiadają bardzo intensywne pigmenty, wytrzymujące nawet kilkadziesiąt myć. Dostępne są także farby półtrwałe, jest to dobry pomysł, jeżeli chcemy zastosować efekt krótkotrwały, w tym przypadku farba może utrzymywać się do 12 myć. Wiele farb tego typu nie zawiera amoniaku, nie ingeruję w strukturę naszych włosów, pogłębia kolorystykę maksymalnie o dwa tony. W ten sposób uzyskujemy bardziej żywy odcień, jest to farba często stosowana przez kobiety, które nie chcą zmieniać swojego naturalnego koloru włosów, jednak nieco go uwydatnić. Można stosować również farbę tymczasową, która może pozwolić na sprawdzenie, jak będziemy wyglądali w danym kolorze. Często możemy mogli łatwo ją zmyć, jest to bardzo bezpieczna farba, która nie będzie zawierała utleniaczy ani amoniaku.

W salonach fryzjerskich możemy liczyć na wiele zabiegów pielęgnacyjnych, które mogą odżywiać nasze włosy, nasza fryzura jak będzie wyglądała na pełniejszą, włosy będą zdrowe i błyszczące. Szampony i odżywki powinniśmy dobierać odpowiednio do rodzaju naszych włosów oraz skóry naszej głowy. Możemy wybierać spośród szamponów dla włosów przetłuszczających się, lub też suchych, odżywki nabłyszczające, które zmiękczają oraz odżywiają nasze włosy. Możemy zastosować także maskę do włosów, jest to kosmetyk zapewniający dogłębne odżywianie naszych włosów, możemy stosować ją raz w tygodniu.

Jeżeli poszukujemy salonu fryzjerskiego w Krakowie, w którym ufarbujemy włosy, możemy odwiedzić stronę https://skaczmarzyk.pl/metamorfoza-wlosow/. Kaczmarzyk hair to salon znany z profesjonalizmu, oferuje także zabiegi pielęgnacyjne, tonowanie, repigmentację. Oferowane są usługi dla pań oraz dla panów, może być to także koloryzacja męska. Dzięki temu mamy pewność, że kolor naszych włosów będzie jednolity, będzie właściwie dobrany, uzyskamy odcień, na którym nam zależy.

You may also like...