Jak pozbyć się chwastów z naszych upraw?

Herbicydy są to środki, które umożliwiają bardzo skuteczne usuwanie chwastów z różnych upraw.

Oczywiście w zależności od rodzaju roślin uprawnych możemy spotkać charakterystyczne dla nich rośliny niepożądane. Herbicydy to najczęściej środki selektywne, które potrafią usuwać określony rodzaj roślin. Najczęściej możemy zakupić herbicydy dedykowane do różnych rodzajów roślin uprawnych, przykładowo do buraków, kapusty czy też do zboża. Herbicydy mogą zostać zastosowane nie tylko w rolnictwie, ale także w przydomowym ogrodzie, jeśli mamy problem z chwastami, do tego opryski herbicydowe wykonuje się także w sadach.

Jak pozbyć się chwastów z naszych upraw?

Jak herbicydy działają na chwasty?

Herbicydy wpływają na naturalne procesy zachodzące w roślinie, może być to przykładowo fotosynteza. Herbicydy mogą blokować przepływ związków potrzebnych do życia rośliny, trafiają przez liście do wnętrza i następnie rozprowadzane są w naturalny sposób do wszystkich elementów rośliny poprzez układ znajdujący się w łodydze. Jeśli herbicydy stosuje się dolistnie, należy pamiętać aby w odpowiedni sposób wykonać oprysk. Powinniśmy zwrócić uwagę na pogodę. Powinna być to pogoda bezwietrzna, nie powinny także występować opady deszczu. Woda może zmywać herbicydy do gleby, natomiast silny wiatr może spowodować zwiewanie herbicydu na inne uprawy. Oczywiście należy pamiętać także o ustawieniu odpowiedniej wysokości dyszy urządzenia służącego do oprysku. Naturalnie przed wykonaniem oprysku należy przygotować odpowiednio środek, na opakowaniu znajdziemy informacje dotyczące sposobu aplikacji, często są to herbicydy w formie płynnej, które rozpuszczamy z wodą.

Herbicydy mogą posiadać różne właściwości, mogą posiadać działanie dosyć złożone, często są to środki działające na liście rośliny, możemy spotkać także herbicydy doglebowe, które będą wnikały poprzez układ korzenny. Herbicydy możemy stosować w okresie wiosennym, kiedy pojawiają się pierwsze chwasty, możemy wykorzystać herbicydy, które będą hamowały rozwój chwastów z nasion, dzięki czemu rośliny uprawne będą miały czas, aby wzrosnąć do odpowiedniej wysokości. Dzięki temu rozwiną układ korzenny, będą mogły łatwiej konkurować z chwastami o wodę, słońce oraz składniki mineralne zawarte w glebie.

W przypadku herbicydów przeznaczonych dla zbóż warto wybrać herbicyd Galaxo, jest to herbicyd w formie granulatu, który rozpuszczamy w wodzie, możemy nabyć go na stronie https://innvigo.com/galaxo-150-wg/. Jest to bardzo skuteczny herbicyd, który pozwala na usunięcie wielu chwastów z upraw zbóż.

You may also like...