Lekkie belki sufitowe do szybkiego montażu

Sufity w naszych domach można wykańczać na wiele różnych sposobów, obecnie bardzo popularne są tanie belki styropianowe i piankowe. Dzięki nim nasz sufit zyska całkowicie nowy wygląd.

Tego rodzaju belki sufitowe to prosty i niedrogi sposób na szybką poprawę wystroju wnętrz. Mogą zaakcentować sufity we wnętrzach, nadając pokojom ciepło i przytulność. Trójstronne belki mogą być bardzo dobrym pomysłem na wykończenie różnego rodzaju powierzchni. Belki sufitowe mogą być także wykonane ze sztywnego poliuretanu dla łatwej instalacji, nie wypaczają się, nie gniją, nie skręcają. Mogą stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla kasetonów, czy też sufitów podwieszanych, jednak w odróżnieniu od nich nie wymagają montowania ciężkich stelaży. Oczywiście mogą one bardzo dobrym dodatkiem do innych rozwiązań sztukateryjnych jakie stosowane są w naszych domach. Wzdłuż ściany można puścić przykładowo listwy przysufitowe, w których umieścimy dodatkowe oświetlenie, dzięki niemy możemy stworzyć wyjątkowy nastrój w naszych pomieszczeniach. Natomiast przy podłodze doskonale sprawdzą się listwy w których można ukryć całe okablowanie, jakie najczęściej występuje w naszych domach. Jeżeli przykładowo posiadamy zestaw głośników do naszego telewizora, wówczas będziemy musieli rozprowadzić okablowanie po całym pomieszczeniu.

To samo będzie dotyczyło okablowania do konsoli do gier.

Ważne jest aby cała wykorzystywana w naszym domu sztukateria była lekka, może być wykonana ze styropianu, dzięki temu montaż jest bardzo łatwy i można wykonać go za pomocą kleju montażowego. Nie trzeba będzie zatem wynajmować ekipy do montażu, a wszystko wykonamy z użyciem podstawowych narzędzi. W przypadku sufitów podwieszanych wykorzystywane płyty gipsowe są dość ciężkie, dlatego też muszą posiadać wytrzymały stelaż. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a dodatkowo wykonanie stelaża może być bardzo czasochłonne. W przypadku dużych powierzchni belki sufitowe z lekkich materiałów mogą być tanią alternatywnych rozwiązań.

You may also like...