Jak zadbać o nasz ogród?

Każdy szanujący się ogrodnik, wie że zimą w szczególności w styczniu i lutym wszystkie drzewa owocowe należy odpowiednio chronić, zimą różnice temperatur pomiędzy dniem a nocne są bardzo duże.

W styczniu słońce jest bardzo nisko, przez to drzewa się nagrzewają, natomiast w nocy robi się bardzo zimno. Drzewa źle znoszą takie skoki temperatur, dlatego należy je chronić. Bielenie drzew to jedynie zajęcie wykonywane w trakcie zimy. Kiedy zbliża się wiosna mamy znacznie więcej zajęć w ogródku. Przede wszystkim należy przygotować ziemię do przyjęcia plonów. Kwiecień to taki miesiąc gdzie powinniśmy siać większość warzyw. Jeżeli zależy nam na naturalnych warzywach i owocach to nie powinniśmy stosować sztucznych nawozów, być może efekty po zastosowaniu takich produktów są bardziej widoczne, niż w momencie gdy stosujemy odpowiednie nawozy. Kiedy zbliża się wiosna wszyscy działkowicze razem z przyrodą budzą się do życia. Zaczynają odwiedzać sklepy ogrodnicze, kupują potrzebne przyrządy, nasiona oraz kwiaty. Wśród naszego społeczeństwa panuje moda na posiadanie działki. Nie tylko starsze osoby się tym pasjonują, wyhodowane warzywa są bardzo zdrowe i ekologiczne. Robiąc z nich wiosenną sałatkę możemy być pewni, że są naturalne i niczym nie nawożone.

Poszczególne warzywa zasiewa się w inny sposób, nasiona sieje się bezpośrednio do gruntu natomiast pomidory na początku muszą być pod specjalnym nadzorem.

Wysiewa się je do większych donic, a kiedy wyrosną małe roślinki należy przenieść każdą z nich do osobnej doniczki. Dopiero gdy osiągną pewien wzrost trzeba je przesadzić do gruntu. Wiele gatunków jest szklarniowych, czyli takich które muszą hodowane w ciepłych warunkach, najlepiej do tego nadają się szklane namioty. Kiedy chcemy cieszyć się ładnymi plonami dobrze będzie zadbać o dobry nawóz do warzyw, dzięki niemy warzywa będą duże i smaczne. Zawarty w nawozach potas wpływa bardzo pozytywnie na kwiaty, co sprawia że warzywa są duże i dorodne. W zależności od nawozów przeznaczone są do szklarni lub też stosowania w ogrodach pod gołym niebem.

You may also like...