Logistyka magazynowa dla firm

Firmy, które prowadzą sprzedaż detaliczną na terenie całego kraju, potrzebują powierzchni magazynowych, które pozwolą na zaopatrywanie poszczególnych punktów.

Często wykorzystują jeden lub też kilka magazynów centralnych, ulokowanych przykładowo w miastach wojewódzkich. W ten sposób można sprawnie zarządzać dostawami, reagować na braki towaru w poszczególnych oddziałach.

Logistyka magazynowa dla firm

Nowoczesne magazyny logistyczne

Wynajem powierzchni magazynowej w centrum logistycznym zlokalizowanym przy autostradzie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, w ten sposób możemy znacznie usprawnić transport, przesyłać szybko towar do odległych punktów. Dodatkowo magazyny zlokalizowane są także przy dużych węzłach kolejowych, przy lotniskach czy też w portach. Firmy które zajmują się importem korzystając z magazynów znajdujących się przy lotnisku czy też przy dużych portach rozładunkowych. W ten sposób mogą odebrać towar a następnie przesyłać do poszczególnych oddziałów.

Magazyny wyposażone są w cały niezbędny osprzęt, będą to przykładowo rampy załadunkowe dla samochodów ciężarowych, znajdziemy tam także półki na palety. Oczywiście można przechowywać towary także w workach typu BigBag, wykorzystać także centra, które posiadają przykładowo cysterny. Wiele magazynów posiada także możliwość wynajęcia powierzchni magazynowej z możliwością regulowania temperatury, będą to przykładowo chłodnie do przechowywania artykułów spożywczych. Dodatkowo można wynająć powierzchnię magazynową do przechowywania warzyw i owoców, w tym przypadku istotna jest także możliwość określenia wilgotności powietrza.

Wiele firm decyduje się wynająć magazyny logistyczne, co będzie alternatywą do budowania własnych sieci magazynów, centrów logistycznych. W ten sposób zyskujemy gotową przestrzeń, którą możemy od razu wykorzystać. Najczęściej magazyny wynajmuje się na okres od 3 do 5 lat, w przypadku wynajmu na krótszy okres czasu cena może być nieco wyższa. Znajdziemy wiele powierzchni magazynowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, daje nam to możliwość stworzenia odpowiedniej sieci zaopatrzenia dla firmy.

You may also like...