Prawidłowe karmienie psa jest bardzo ważne dla jego zdrowia

Odpowiedni i codziennie przestrzegany harmonogram karmienia psa pomaga zaplanować pory posiłków i dzień pełen obowiązków.

Wiedza o tym, jak często należy karmić psa i ustalenie odpowiedniej rutyny, może przynieść korzyści zarówno właścicielowi, jak i psu. Jest to bardzo łatwe do przeprowadzenia, wystarczy po prostu ustalić regularne pory karmienia czworonoga, których codziennie przestrzegamy. Karmienie psa mniej więcej o tej samej porze każdego dnia pomaga utrzymać regularność pracy układu pokarmowego i sprawia, że potrzeba wyjścia na zewnątrz jest bardziej przewidywalna. Ustalone pory karmienia pomagają również psu nauczyć się, kiedy spodziewać się posiłku, dzięki czemu będzie spokojny i nie będzie domagał się jedzenia przez cały dzień. To, jak często twój pies powinien jeść, zależy od kilku czynników, w tym wieku, poziomu aktywności i ogólnego stanu zdrowia psa. Rodzaj pokarmu, który wybierzesz, pomoże ci określić, ile karmy nakładać do miski i jak często. Częstotliwość karmienia psa jest również zależna od trybu życia właściciela czworonoga. Prawidłowe karmienie psa jest bardzo ważne dla jego zdrowia

Jeśli jesteś w domu w ciągu dnia, możesz preferować trzy posiłki dziennie.

Jeśli pracujesz poza domem przed dłuższy czas, wygodniejsze może być karmienie psa dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zwróć także uwagę na preferencje żywieniowe psa, ponieważ może on preferować trzy mniejsze posiłki zamiast dwóch większych lub odwrotnie. Dobierając ilość i składniki karmy należy rozważyć kilka czynników, przede wszystkim wielkość i wiek psa, a także jego poziom aktywności. Pamiętaj również, aby nie karmić psa bezpośrednio przed aktywnością fizyczną, ponieważ prowadzi to do zagrażającego życiu skrętu jelit i wizyty u weterynarza oraz operacji, a nawet śmierci psa. Inne czynniki, takie choroby, alergie czy specjalne potrzeby psa, decydują o tym, czym należy naszego pupila karmić. Szeroki wybór mokrej karmy dla psów znajdziesz na stronie https://wyspazwierzat.pl/mokra-karma-dla-psa-222. Weterynarz może również udzielić wskazówek, jak poprawić nawyki żywieniowe psa. Na przykład, jeśli twój pies je zbyt szybko i łapczywie, mogą zasugerować zmiany, aby go spowolnić.

You may also like...